"По нашему названию — москали": росіяни у сприйнятті мешканців Гетьманщині XVIII ст.

Історія України XVII–XVIII ст. багата на історичні події, що були пов’язані із процесами формування держави, який потребував не лише політичних, дипломатичних й економічних зусиль, але й ідеології, формування національної ідентичності. Визначення рис власної ідентичності у будь-якої нації відбува...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автор: Бовгиря, А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2018
Назва видання:Український історичний збірник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/182100
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:"По нашему названию — москали": росіяни у сприйнятті мешканців Гетьманщині XVIII ст. / А. Бовгиря // Український історичний збірник. — 2018. — Вип. 20. — С. 53-62. — Бібліогр.: 5 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Історія України XVII–XVIII ст. багата на історичні події, що були пов’язані із процесами формування держави, який потребував не лише політичних, дипломатичних й економічних зусиль, але й ідеології, формування національної ідентичності. Визначення рис власної ідентичності у будь-якої нації відбувається через національний міф та порівняння себе із сусідами, конструювання протилежності «ми — вони». Особливе місце серед сусідів займали росіяни. Історія взаємовідносин між двома народами була не простою впродовж тривалого періоду, Природно, що росіяни, як представники етносу, чи держави були широко представлені в українських тогочасних джерелах, в тому числі матеріалах про так звані політичні злочини. Їх аналіз дає змогу реконструювати формування образу Російської імперії та її мешканців у свідомості й уявленнях українців ранньомодерного періоду, а також прослідкувати зворотню візію українців росіянами XVIII cт.