Часопис "Радикал" як джерело вивчення діяльності Русько-української радикальної партії (1895–1896)

Здійснено спробу висвітлити організаційні засади та основні напрями діяльності заснованої в жовтні 1890 р. Русько-Української радикальної партії (далі — РУРП) на основі матеріалів вміщених у часописі «Радикал». Останній із жовтня 1895 р. до березня 1896 р. виходив у Львові під редакцією одного з...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автор: Яковлєв, Ю.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2018
Назва видання:Український історичний збірник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/182114
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Часопис "Радикал" як джерело вивчення діяльності Русько-української радикальної партії (1895–1896) / Ю. Яковлєв // Український історичний збірник. — 2018. — Вип. 20. — С. 241-269. — Бібліогр.: 133 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Здійснено спробу висвітлити організаційні засади та основні напрями діяльності заснованої в жовтні 1890 р. Русько-Української радикальної партії (далі — РУРП) на основі матеріалів вміщених у часописі «Радикал». Останній із жовтня 1895 р. до березня 1896 р. виходив у Львові під редакцією одного з провідних діячів РУРП — В’ячеслава Будзиновського. Насамперед актуальність теми визначається тим, що автор намагається розкрити значення даного періодичного видання як джерела для вивчення основних напрямів діяльності радикальної партії на протязі зазначеного часового проміжку. Передусім звернуто увагу на обставини появи та умови видання названого часопису. Водночас здійснено загальну характеристику змістового наповнення часопису «Радикал» і визначено ту основну тематику, що була висвітлена на сторінках цього періодичного видання (різні прояви суспільно-політичного життя та їх критичний аналіз, висвітлення різноманітних соціально-економічних питань тощо). Під час аналізу змісту часопису «Радикал» головна увага була звернена на специфіку подання та власне тематику матеріалів, що безпосередньо стосуються діяльності РУРП. Наголошено, що часопис «Радикал» був призначений для більш підготовлених у теоретичному плані читачів.