Джерела до історії діяльності польських парамілітарних організацій на Волині 1921–1939 рр.

Статтю присвячено аналізу джерельної бази діяльності польських парамілітарних організацій на Волині 1921–1939 рр. Констатовано, що джерельну базу дослідження складають різнопланові джерела, неопубліковані джерела з архівних фондів. Зокрема, це документи Державних архівів Волинської, Рівненської та...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2018
Автор: Синяк, С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2018
Назва видання:Український історичний збірник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/182116
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Джерела до історії діяльності польських парамілітарних організацій на Волині 1921–1939 рр / С. Синяк // Український історичний збірник. — 2018. — Вип. 20. — С. 285-298. — Бібліогр.: 28 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Статтю присвячено аналізу джерельної бази діяльності польських парамілітарних організацій на Волині 1921–1939 рр. Констатовано, що джерельну базу дослідження складають різнопланові джерела, неопубліковані джерела з архівних фондів. Зокрема, це документи Державних архівів Волинської, Рівненської та Тернопільської областей. Ці матеріали висвітлюють діяльність польських напіввійськових організацій на загальнодержавному та регіональному рівнях, розкривають суспільно-політичне та соціально-економічне становище у регіоні, його вплив та наслідки для діяльності військових організацій. Які доцільно класифікувати відповідно до принципу їх генезису та функціональної спрямованості. За цим критерієм у структурі джерельної бази виділяємо наступні групи джерел: 1) нормативно-правові акти вищих органів державної влади Польської республіки та Волинського воєводського управління: а) законодавчі акти; б) розпорядження Президента, Ради міністрів та міністрів; 2) статути товариств і організацій та звіти про їх діяльність; 3) статистичні дані; 4) публікації в періодичних виданнях, у яких містяться інформаційно-статистичні дані; 5) спогади.