Історична географія володінь саамів у Середньовіччі

Стаття присвячена історичній географії саамів у Середньовіччі. У ранньому Середньовіччі землі саамів охоплювали не тільки тундру, а й лісові території. Фінська та карельська експансія витиснула їх на північ у ХІІІ ст. Тоді ж норвежці та росіяни досягнули домовленості про північний кордон і розподіл...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2015
Автор: Пилипчук, Я.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2015
Назва видання:Історико-географічні дослідження в Україні
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/182546
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Історична географія володінь саамів у Середньовіччі / Я. Пилипчук // Історико-географічні дослідження в Україні: Зб. наук. пр. — 2015. — Число 13. — С. 77-92. — Бібліогр.: 27 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-182546
record_format dspace
spelling irk-123456789-1825462022-01-08T01:25:47Z Історична географія володінь саамів у Середньовіччі Пилипчук, Я. Історична географія Стаття присвячена історичній географії саамів у Середньовіччі. У ранньому Середньовіччі землі саамів охоплювали не тільки тундру, а й лісові території. Фінська та карельська експансія витиснула їх на північ у ХІІІ ст. Тоді ж норвежці та росіяни досягнули домовленості про північний кордон і розподіл данини з саамів. Суперництво між Данією та Росією в XVI–XVII ст. обумовило колонізацію Європейської Півночі норвежцями та росіянами. Вона здійснювалась ченцями, місіонерами та купцями. Лютеранські пастори навертали саамів до християнства, вели наступ на їхню традиційну культуру та язичницькі вірування. Статья посвящена исторической географии саамов в Средневековье. В раннем Средневековье земли саамов находились не только в тундре, но и в лесных территориях. Финнская и карельская экспансия вытеснила их на север в ХІІІ в. Тогда же норвежцы и русские достигли договоренности о северной границе и распределении дани с саамов. Соперничество между Данией и Московией в XVI–XVII вв. обусловило колонизацию Европейского Севера норвежцами и русскими. Она осуществлялась монахами, миссионерами и купцами. Лютеранские пасторы проводили христианизацию саамов и вели наступление на их традиционную культуру и языческие верования. This paper focuses on the historical geography of the Sami Lands in the Middle Ages. In the early Middle Ages, the Sami lands were not only in the tundra, but also in forest areas. Finnish and Karelian expansion supplanted Sami to north in the 13th century. In the 13th century Norwegians and Russians have gained an agreement on the northern border, and the distribution of tribute from the Sami. The rivalry between Denmark and Moscovy in the North in 16th–17th centuries caused the colonization of the European North by the Russians and Norwegians. It was carried out by monks, missionaries and merchants. Lutheran pastors were performing the Christianization of the Sami, erecting the church, led attack on traditional culture of the Sami and their pagan beliefs. 2015 Article Історична географія володінь саамів у Середньовіччі / Я. Пилипчук // Історико-географічні дослідження в Україні: Зб. наук. пр. — 2015. — Число 13. — С. 77-92. — Бібліогр.: 27 назв. — укр. 2616-5295 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/182546 930:910.3(=11/=8)’04 uk Історико-географічні дослідження в Україні Інститут історії України НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
topic Історична географія
Історична географія
spellingShingle Історична географія
Історична географія
Пилипчук, Я.
Історична географія володінь саамів у Середньовіччі
Історико-географічні дослідження в Україні
description Стаття присвячена історичній географії саамів у Середньовіччі. У ранньому Середньовіччі землі саамів охоплювали не тільки тундру, а й лісові території. Фінська та карельська експансія витиснула їх на північ у ХІІІ ст. Тоді ж норвежці та росіяни досягнули домовленості про північний кордон і розподіл данини з саамів. Суперництво між Данією та Росією в XVI–XVII ст. обумовило колонізацію Європейської Півночі норвежцями та росіянами. Вона здійснювалась ченцями, місіонерами та купцями. Лютеранські пастори навертали саамів до християнства, вели наступ на їхню традиційну культуру та язичницькі вірування.
format Article
author Пилипчук, Я.
author_facet Пилипчук, Я.
author_sort Пилипчук, Я.
title Історична географія володінь саамів у Середньовіччі
title_short Історична географія володінь саамів у Середньовіччі
title_full Історична географія володінь саамів у Середньовіччі
title_fullStr Історична географія володінь саамів у Середньовіччі
title_full_unstemmed Історична географія володінь саамів у Середньовіччі
title_sort історична географія володінь саамів у середньовіччі
publisher Інститут історії України НАН України
publishDate 2015
topic_facet Історична географія
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/182546
citation_txt Історична географія володінь саамів у Середньовіччі / Я. Пилипчук // Історико-географічні дослідження в Україні: Зб. наук. пр. — 2015. — Число 13. — С. 77-92. — Бібліогр.: 27 назв. — укр.
series Історико-географічні дослідження в Україні
work_keys_str_mv AT pilipčukâ ístoričnageografíâvolodínʹsaamívuserednʹovíččí
first_indexed 2023-10-18T22:54:54Z
last_indexed 2023-10-18T22:54:54Z
_version_ 1796156765321035776