Доля пам’ятки архітектури місцевого значення: кінотеатр імені Щорса в Чернігові

Мета статті – представити історію типового кінотеатру радянських часів на прикладі кінотеатру імені Щорса в Чернігові; прослідкувати, як впливав кінематограф на виховання радянської людини; познайомити з причинами та методами створення культу Щорса у 1930-х рр.; проаналізувати процес відновлення кін...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України
Дата:2021
Автори: Дорохіна, Т., Косаченко, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2021
Назва видання:Сiверянський літопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/182653
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Доля пам’ятки архітектури місцевого значення: кінотеатр імені Щорса в Чернігові / Т. Дорохіна, В. Косаченко // Сіверянський літопис. — 2021. — № 5. — С. 51-57. — Бібліогр.: 3 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета статті – представити історію типового кінотеатру радянських часів на прикладі кінотеатру імені Щорса в Чернігові; прослідкувати, як впливав кінематограф на виховання радянської людини; познайомити з причинами та методами створення культу Щорса у 1930-х рр.; проаналізувати процес відновлення кінотеатру після його руйнування у післявоєнні часи, часткові реставраційні роботи у 1960-х рр., після пожежі 1993 р., а також виділення коштів на його постійне вдосконалення як установи культурно-масового використання; визначити значення кінотеатру для місцевого населення в різні періоди життя міста; оприлюднити імена очільників установи, згадати випробування, які вони долали заради функціонування кінотеатру; прокоментувати сьогодення пам’ятки культури місцевого значення. Наукова новизна статті полягає у тому, що пропонується виклад більш повної історії кінотеатру імені Щорса, представлено автора проєкту споруди – художника-архітектора П.Ф. Савича. Методологічну основу роботи становлять принципи цілісності, системності, історизму та об’єктивності, що дозволило досягти неупередженості та забезпечило комплексне дослідження проблеми. Використані фактично всі загальні методи дослідження: емпіричні, комплексні, теоретичні та ряд спеціальних методів наукового дослідження: групування, компонентного аналізу. Висновки відповідають поставленій меті дослідження: ми прослідкували історію пам’ятки архітектури місцевого значення – з моменту виголошення будівництва 1935 р. до сьогодення, коли вже змінилися часи, ціннісні орієнтири, інтереси містян. Важливо вказати, що комунальна установа «Чернігівський обласний молодіжний центр» ЧОР зберегла функції кінотеатру: тут проходять кінопокази, кінопрезентації. Крім цього, проводять семінари, конференції, тренінги, лекції, форуми тощо. Споруда 30-х рр. ХХ ст. продовжує служити людям та тішити їх новими проєктами.