Український і російський мовно-культурні вектори в сучасній Україні: реальність, політизація, міфи. І

У червні цього року виповнюється 60 років докторові філологічних наук, професору, завідувачеві кафедри загального та українського мовознавства Київського національного лінгвістичного університету, заступникові головного редактора журналу «Мовознавство» Олександру Онисимовичу Тараненкові. О. О. Та...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автор: Тараненко, О.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України 2009
Назва видання:Мовознавство
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/183187
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Український і російський мовно-культурні вектори в сучасній Україні: реальність, політизація, міфи. І / О.О. Тараненко // Мовознавство. — 2009. — № 2. — С. 3-33. — Бібліогр.: 57 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У червні цього року виповнюється 60 років докторові філологічних наук, професору, завідувачеві кафедри загального та українського мовознавства Київського національного лінгвістичного університету, заступникові головного редактора журналу «Мовознавство» Олександру Онисимовичу Тараненкові. О. О. Тараненко відомий своїми працями з різних питань мовознавчої україністики — лексикології та лексикографії, сучасної мовної ситуації в Україні та сучасного стану і тенденцій розвитку української літературної мови, правопису, у галузях загального, слов’янського і зіставного мовознавства, насамперед мовної семантики. У доробку Олександра Онисимовича є також словники української мови, довідники. Він співголова редакційної колегії енциклопедії «Українська мова» (2000,2004,2007pp.). Щиро вітаємо О. О. Тараненка з ювілеєм і пропонуємо читачам його нову розвідку. У статті розглядаються тенденції до протиставлення української і російської мов у сучасній Україні на шкалі культурних, морально-духовних та інтелектуальних цінностей суспільства (з полемікою між виразниками інтересів проукраїнської і проросійської сторін і політизацією стереотипів та оцінок обох мов).