Економіка коронавірусної епохи і глобальні зміни клімату

Висвітлено питання розвитку економіки в умовах пандемії коронавірусу, її негативні наслідки, перехід галузі в стан глибокої рецесії. Наведено прогноз щодо ймовірних утрат світового ВВП від коронавірусної кризи. Констатовано, що економічні наслідки пандемії Сovid-19 стали значним викликом для світу з...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2021
Автори: Степаненко, А., Омельченко, А.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» 2021
Назва видання:Економіка природокористування і сталий розвиток
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/183394
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Економіка коронавірусної епохи і глобальні зміни клімату / А. Степаненко, А. Омельченко // Економіка природокористування і сталий розвиток. — К.: ДУ ІЕПСР НАН України, 2021. — № 9 (28). — С. 13-20. — Бібліогр.: 5 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Висвітлено питання розвитку економіки в умовах пандемії коронавірусу, її негативні наслідки, перехід галузі в стан глибокої рецесії. Наведено прогноз щодо ймовірних утрат світового ВВП від коронавірусної кризи. Констатовано, що економічні наслідки пандемії Сovid-19 стали значним викликом для світу загалом й України зокрема, відкинувши їх розвиток на 20 років назад. За підрахунками ООН, у зв’язку із кризою у сфері економіки понад 6 млн українців можуть опинитися за межею бідності. Розкрито зміст заходів передових держав щодо протидії поширенню хвороби і надання економічної підтримки з метою скорочення тривалості глобальної рецесії. З’ясовано наслідки впливу пандемії на українську економіку через її кризовий стан – скорочення доходів значної частини населення або втрата основного джерела доходу, підвищення рівня безробіття. Обґрунтовано програми, спрямовані на допомогу в їх подоланні й забезпечення економічного розвитку держави. Акцентовано увагу на доцільності впровадження додаткових дієвих заходів (крім уведення податкових канікул) щодо підтримки діяльності вітчизняного бізнесу в Україні. Наголошено про важливість подальшого дотримання карантинних обмежень і вимог, особливо громадянами групи ризику. Наведено основні дані щодо захворюваності на коронавірус в нашій державі, яка за кількістю нових випадків Covid-19 посідає третє місце в Європі та 11-те – у світі. Вказано на істотне зростання повторних випадків інфікування на міжнародному рівні, що коливається від 4 до 18 % загальної чисельності нових захворювань. Проаналізовано основні версії виникнення і поширення коронавірусу SARS-CoV-2, зокрема його природне та штучне походження, як результат зміни клімату. Зазначено, що для вирішення кліматичних проблем потрібні десятиліття, щоб розробити і впровадити всі необхідні винаходи в галузі чистої енергії. Розкрито думку багатьох дослідників про те, що подолання пандемії коронавірусу можливе з використанням більш цілісного підходу – так званого єдиного здоров’я, згідно з яким здоров’я людини, тварин і довкілля розглядається у взаємозв’язку. Відповідно до теорії великої епідемії, кожні 100 років на планеті розгортається пандемія, а отже, велику світову епідемію у ХХІ ст. спричинив SARS-CoV-2.