Японська мова як наслідок взаємодії мов ностратичної і австро-тайсько-австронезійської макросімей

У статті досліджено проблему генези японської мови у зв’язку з гіпотезами про спорідненість її з мовами алтайської сім’ї, корейською, а також з іншими мовами. Значна частина з так званої спільної алтайсько-японської лексики виявляє свої досить регулярні продовження в індоєвропейських, кавказьких, ур...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України
Дата:2012
Автор: Бондар, О.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України 2012
Назва видання:Мовознавство
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/183719
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Японська мова як наслідок взаємодії мов ностратичної і австро-тайсько-австронезійської макросімей / О.І. Бондар // Мовознавство. — 2012. — № 6. — С. 53-62. — Бібліогр.: 31 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті досліджено проблему генези японської мови у зв’язку з гіпотезами про спорідненість її з мовами алтайської сім’ї, корейською, а також з іншими мовами. Значна частина з так званої спільної алтайсько-японської лексики виявляє свої досить регулярні продовження в індоєвропейських, кавказьких, уральських, семіто-хамітських та дравідських мовах, що дає змогу твердити не про алтайську генезу японської мови, а про більш віддалену, ностратичну. У той же час японознавці виявляють спорідненість японської мови, насамперед у галузі фонетики, з мовами австро-тайсько-австразійської макросім’ї. Виходячи з конвергентного характеру японської мови, у статті зроблено спробу, залучаючи результати археологічних, історичних та лінгвістичних досліджень, подати оригінальну гіпотезу щодо формування японської мови.