Мойсієнко А. Народна загадка в текстово-дискурсивному вимірі

Мойсієнко А. Народна загадка в текстово-дискурсивному вимірі. К. : Видави, дім Дмитра Бураго, 2016.— 176 с. Народні загадки становлять об’єкт збирання й дослідження, звичний для фольклористів, натомість як окремий різновид мовних утворень вони не отримали достатньої уваги дослідників-лінгвістів. Ц...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2016
Автор: Єрмоленко, С.С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України 2016
Назва видання:Мовознавство
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/184212
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Мойсієнко А. Народна загадка в текстово-дискурсивному вимірі / С. С. Єрмоленко // Мовознавство. — 2016. — № 6. — С. 79-80. — Бібліогр.: 2 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мойсієнко А. Народна загадка в текстово-дискурсивному вимірі. К. : Видави, дім Дмитра Бураго, 2016.— 176 с. Народні загадки становлять об’єкт збирання й дослідження, звичний для фольклористів, натомість як окремий різновид мовних утворень вони не отримали достатньої уваги дослідників-лінгвістів. Це, зокрема, виявляється у підході до загадок як до паремійних складників фразеологічного фонду тієї чи іншої мови: виходячи з притаманного сучасній науці широкого розуміння одиниць, належних до лексико-фразеологічного рівня, фахівці, які вивчають фраземи, залучають до своїх студій також і паремії, однак відповідний матеріал, як правило, обмежується лише прислів’ями та приказками. Так само коло мовознавців, як в Україні, так і за її межами, котрі займаються загадками, також дуже обмежене. Одним із них є автор рецензованої монографії А. Мойсієнко, перу якого належить ціла низка досліджень у цій галузі.