Нарком фінансів УСРР М.Полоз: політико-економічні пріоритети діяльності (1920-ті рр.)

Мета статті полягає у висвітленні основних етапів політичної біографії державного і громадського діяча, його професійно-освітнього вибору, ідеологічних орієнтацій, номенклатурної діяльності в інститутах влади в Україні 1917–1929 рр., політико- економічних пріоритетів. Методологія. В основі дослід...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2021
Автори: Даниленко, О., Даниленко, С.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2021
Назва видання:Український історичний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/184502
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Нарком фінансів УСРР М.Полоз: політико-економічні пріоритети діяльності (1920-ті рр.) / О. Даниленко, С. Даниленко // Український історичний журнал. — 2021. — Число 3. — С. 170-181. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета статті полягає у висвітленні основних етапів політичної біографії державного і громадського діяча, його професійно-освітнього вибору, ідеологічних орієнтацій, номенклатурної діяльності в інститутах влади в Україні 1917–1929 рр., політико- економічних пріоритетів. Методологія. В основі дослідження – особистість М.Полоза в контексті діяльності організацій, інститутів, державних структур СРСР та УСРР 1920‑х рр. При цьому використано мікроісторичний підхід, застосовано принцип історизму, який передбачає критичний аналіз як архівних, так і друкованих джерел. Наукова новизна визначається залученням нових історичних та історіографічних джерел, що дало змогу реконструювати маловивчений напрям діяльності М.Полоза, уточнити деякі важливі моменти його біографії. Висновки. Тривале перебування М.Полоза серед керівного складу партії українських есерів справило глибокий вплив на формування його національно-ідейних принципів, їх суперечливу трансформацію в умовах роботи на посаді наркома фінансів радянської України (1926–1929 рр.). Основними його політично-економічним пріоритетами стали збереження єдиного економічного цілого УСРР, захист бюджетних прав республіки, формування доходів республіканського бюджету, раціональне використання його видатків, пропорційне фінансування української промисловості тощо. Водночас нарком фінансів УСРР, виконуючи посадові повноваження, дотримувався «класового принципу» стягнення податків, сприяв упровадженню системи подвійного оподаткування селян у вигляді так званого «самообкладання».