Про перспективи розвитку літієвого виробництва та хімічних джерел струму в Україні. Літієносні пегматити Українського щита (стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 25 травня 2022 р.)

У доповіді зазначено, що за розвіданими запасами й прогнозними ресурсами на території України є найбільші в Європі поклади літію. Однак розробка цих родовищ пов’язана з низкою проблем, насамперед економічного характеру, оскільки українські літійвмісні руди представлені переважно петалітом, тоді як...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2022
Автор: Сьомка, В.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2022
Назва видання:Вісник НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/185293
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Про перспективи розвитку літієвого виробництва та хімічних джерел струму в Україні. Літієносні пегматити Українського щита (стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 25 травня 2022 р.) / В.О. Сьомка // Вісник Національної академії наук України. — 2022. — № 7. — С. 75-80. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У доповіді зазначено, що за розвіданими запасами й прогнозними ресурсами на території України є найбільші в Європі поклади літію. Однак розробка цих родовищ пов’язана з низкою проблем, насамперед економічного характеру, оскільки українські літійвмісні руди представлені переважно петалітом, тоді як 99,9 % світових аналогів літієвих пегматитів — сподуменом. Відповідно, створення нової технології виокремлення цього металу з петаліту потребує значних капіталовкладень.