Забезпечення фінансово-економічних потреб населення як напрям діяльності органів місцевого самоврядування та української кооперації (кінець XIX — початок XX ст.)

У статті висвітлюється роль української інтелігенції, котра складалася переважно з представників старої козацької старшини. Вони, займаючи високі посади в офіційних імперських структурах, таких, як земства, разом з тим активно працювали над покращенням умов життя українського народу, задоволення...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2017
Автор: Лисенко, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2017
Назва видання:Проблеми історії України ХІХ – початку ХХ ст.
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/185618
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Забезпечення фінансово-економічних потреб населення як напрям діяльності органів місцевого самоврядування та української кооперації (кінець XIX — початок XX ст.) / О.В. Лисенко // Проблеми історії України ХІХ – початку ХХ ст.: Зб. наук. пр. — 2017. — Вип. 27. — С. 115-130. — Бібліогр.: 4 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті висвітлюється роль української інтелігенції, котра складалася переважно з представників старої козацької старшини. Вони, займаючи високі посади в офіційних імперських структурах, таких, як земства, разом з тим активно працювали над покращенням умов життя українського народу, задоволення його реальних соціально-економічних та національно-культурних й освітніх проблем. Це досягалося активною підтримкою української кооперації, яка своєю чергою фінансувала культурно-освітні потреби населення, сприяла розповсюдженню серед селянства як спеціальної сільськогосподарської літератури, так і творів провідних українських письменників. У земствах та кооперативах українці вчилися вести реальну господарську економічну діяльність, у них формувалися нові кадри для розвитку української економіки на ринково-демократичних засадах, котрі повинні були поступово замінити як наскрізь просякнуту бюрократизмом російську напівфеодальну економіку, так і великий західноєвропейський капіталізм. На жаль, цей надзвичайно важливий для подальшої долі України процес загальмувала Перша світова війна, яка забрала життя багатьох українських земців і кооператорів. Тому, коли волею долі в 1918 р., у часи правління гетьмана П. Скоропадського вцілілі колишні земці та кооператори стали на чолі відродженої Української Держави, вони не змогли цілком виконати ті складні завдання, що постали перед ними в цей важкий і переломний для країни період. Також далася взнаки непідготовленість учорашніх земців та кооператорів до масштабної державотворчої праці. Не дивлячись на це, вони зіграли важливу позитивну роль в історії України, а їхня діяльність потребує всебічного дослідження.