Взаємодія TiN з розплавамиLi₂O—P₂O₅: закономірності кристалізації фосфатів титану та будова Li₁.₆₁Ti₂(PO₄)₃

Досліджено взаємодію TiN з розплавамиLi₂O—P₂O₅ для інтервалу співвідношень Li/P = 0.50—1.50 та встановлені області кристалізації фосфатів Ti(PO₃)₃, LiTiP₂O₇, Li₃₋ₓTi₂(PO₄)₃ (х = 0—2.0) та TiP₂O₇. З’ясовано вплив співвідношень вихідних компонентів і температурних умов на процеси окиснення Ti(ІІІ) → T...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Затовський, І.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України 2010
Назва видання:Украинский химический журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/185940
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Взаємодія TiN з розплавамиLi₂O—P₂O₅: закономірності кристалізації фосфатів титану та будова Li₁.₆₁Ti₂(PO₄)₃ / І.В. Затовський // Украинский химический журнал. — 2010. — Т. 76, № 3. — С. 21-26. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Досліджено взаємодію TiN з розплавамиLi₂O—P₂O₅ для інтервалу співвідношень Li/P = 0.50—1.50 та встановлені області кристалізації фосфатів Ti(PO₃)₃, LiTiP₂O₇, Li₃₋ₓTi₂(PO₄)₃ (х = 0—2.0) та TiP₂O₇. З’ясовано вплив співвідношень вихідних компонентів і температурних умов на процеси окиснення Ti(ІІІ) → Ti(IV) та формування у розплавах змішановалентних ортофосфатів Li₃₋ₓTi₂(PO₄)₃ (х = 0—2.0). Проведено структурні дослідження для кристалів Li₁.₆₁Ti₂(PO₄)₃ (пр.гр. Pbca, a = 8.527(2), b = 8.623(2), c = 23.954(5) Å ). Аніонна підгратка сполуки, яку побудовано поєднанням TiO₆-октаедрів через спільні кисневі вершини РO₄-тетраедрами, належить до типу NASICON. Атоми літію частково заповнюють дві кристалографічні позиції (заселеності Li(1) — 0.79, Li(2) — 0.81), які розташовані у каналах аніонної підгратки та мають чотири- і шестикоординаційне кисневе оточення.