Органо-неорганічні композиції на основі модифікованого карбамідом силікату натрію та ізоціанатів

На основі модифікованого карбамідом силікату натрію та ізоціанатів розроблено органо-неорганічні композиції (ОНК) з підвищеними фізико-механічними характеристиками. Показано, що такі властивості композитів обумовлені особливостями формування структури неорганічної складової за рахунок протікання дод...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автори: Іщенко, С.С., Денисенко, В.Д., Лебедєв, Є.В., Будзінська, В.Л., Штомпель, В.І., Мужев, В.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України 2010
Назва видання:Украинский химический журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/185947
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Органо-неорганічні композиції на основі модифікованого карбамідом силікату натрію та ізоціанатів / С.С. Іщенко, В.Д. Денисенко, Є.В. Лебедєв, В.Л. Будзінська, В.І. Штомпель, В.В. Мужев // Украинский химический журнал. — 2010. — Т. 76, № 3. — С. 58-63. — Бібліогр.: 15 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:На основі модифікованого карбамідом силікату натрію та ізоціанатів розроблено органо-неорганічні композиції (ОНК) з підвищеними фізико-механічними характеристиками. Показано, що такі властивості композитів обумовлені особливостями формування структури неорганічної складової за рахунок протікання додаткових хімічних реакцій при модифікації силікату натрію карбамідом — виділення ціанату амонію, що викликає поліконденсацію силікату і приводить до збільшення молекулярної маси кремнійкисневих аніонів, які утворюють за рахунок електростатичної взаємодії з проміжними продуктами гідролізу карбаміду інтермолекулярні комплекси. В модифікованому карбамідом силікаті натрію отримано неорганічну складову, більш структуровану в порівнянні з немодифікованим, що визначило кінцеві властивості ОНК.