Імперативи матриці постулатів ноосферних цивілізаційних трансформацій як підґрунтя євроінтеграційних стратегій розвитку

На основі поглибленого вивчення та узагальнення досліджень у руслі біхевіористичної концепції в економіці та їх практичних результатів, системно-аналітичного ситуативного пошуку і опрацювання методологічного і методичного підґрунтя формування економічного мислення та поведінки суб`єктів реального се...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут економіки промисловості НАН України
Дата:2021
Автори: Євдокименко, В.К., Кельбя, С.Г.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2021
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/186761
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Імперативи матриці постулатів ноосферних цивілізаційних трансформацій як підґрунтя євроінтеграційних стратегій розвитку / В.К. Євдокименко, С.Г. Кельбя // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2021. — С. 51-71 . — Бібліогр.: 22 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:На основі поглибленого вивчення та узагальнення досліджень у руслі біхевіористичної концепції в економіці та їх практичних результатів, системно-аналітичного ситуативного пошуку і опрацювання методологічного і методичного підґрунтя формування економічного мислення та поведінки суб`єктів реального сектору економіки і практики прийняття ними рішень обґрунтовується необхідність впровадження в якості таких підвалин імперативів матриці постулатів ноосферних цивілізаційних трансформацій. Запропоновано приклад покрокового плану відповідних першочергових практичних дій. Зокрема, шляхи створення в суспільстві інформаційно-комунікативної і ментально-психологічної атмосфери переходу від репресивно-фіскальної до підтримуючо-розвивальної парадигми; впровадження конвергентно-інтеграційної домінанти в економічне мислення кадрів усіх рівнів; регулювання за допомогою EMMiSoftComputing складу, пропорцій і співвідношення темпів розвитку ВЕД з метою максимізації ВДВ; формування ядер інвестиційно-інноваційно-технологічного прориву через створення спеціальних режимів інвестиційної діяльності та пріоритетного розвитку; перехід від дрейфу дескриптивно-дисипативних концепцій до синергічної орієнтації при формуванні й розвитку територіальних громад; приведення у відповідність до сучасного світоустрою і його викликів соціальних комунікацій та інформаційної діяльності. Обґрунтовано шестикроковий план корекції управління соціально економічним розвитком Чернівецької області.