Дотримання екологічних вимог суб’єктами малого і середнього бізнесу в умовах критичного стану довкілля Донбасу

Розбудова нової сучасної конкурентоспроможної економіки на сході України та створення додаткового поштовху для розвитку Донецької та Луганської областей є невід’ємною передумовою для відновлення територіальної цілісності країни. З цією метою Урядом України заплановано запровадження експерименту щодо...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2021
Автори: Ляшенко, В.І., Толмачова, Г.Ф.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2021
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/186765
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Дотримання екологічних вимог суб’єктами малого і середнього бізнесу в умовах критичного стану довкілля Донбасу / В.І. Ляшенко, Г.Ф. Толмачова // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2021. — С. 117-147. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Розбудова нової сучасної конкурентоспроможної економіки на сході України та створення додаткового поштовху для розвитку Донецької та Луганської областей є невід’ємною передумовою для відновлення територіальної цілісності країни. З цією метою Урядом України заплановано запровадження експерименту щодо формування територій пріоритетного розвитку в Донецькій та Луганській областях. Зважаючи на ключову роль виробництва у генеруванні попиту на інновації, акцент на виробничій сфері матиме вирішальне значення у відновленні економіки регіону. Для цього буде сформовано пул промислових, будівельних, логістичних, транспортних, інжинірингових, фінансових пропозицій, що можуть генерувати комплексне рішення для відновлення і модернізації регіону. Забезпечення дотримання екологічних вимог суб’єктами малого і середнього підприємства (МСП) є серйозною проблемою для природоохоронних органів у всьому світі, не в останню чергу тому, що для цієї категорії підприємств характерні особливості, що утрудняють застосування традиційних методів дотримання виконання вимог. В Україні сектор МСП знаходиться на етапі становлення, але можна чекати, що кількість таких суб’єктів господарювання і, як наслідок, їх дія на довкілля збільшуватиметься, зокрема, в результаті реалізації політик і стратегій, спрямованих на підтримку цього сектора. Хоча подібні стратегії містять багато позитивних елементів, вони, як правило, не приділяють належної уваги природоохоронній проблематиці; навпаки, деякі заходи призводять до таких небажаних побічних наслідків, як обмеження або навіть заборони на проведення природоохоронних інспекцій. На цьому фоні природоохоронні органи стикаються з необхідністю вдосконалення існуючих і впровадження нових інструментів, які ефективніше сприяли б дотриманню екологічних вимог.