Територіальна оборона України як феномен національної військової історії

Мета дослідження полягає у висвітлені витоків та місця в національній військовій історії явища територіальної оборони, її значення для захисту українських земель від загарбників. Методологія. Для забезпечення комплексного розкриття теми автори керувалися принципами історизму, системності, наступн...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2022
Автори: Сегеда, С., Машталір, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут історії України НАН України 2022
Назва видання:Український історичний журнал
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/187260
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Територіальна оборона України як феномен національної військової історії / С. Сегеда, В. Машталір // Український історичний журнал. — 2022. — Число 4. — С. 148-158. — Бібліогр.: 12 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета дослідження полягає у висвітлені витоків та місця в національній військовій історії явища територіальної оборони, її значення для захисту українських земель від загарбників. Методологія. Для забезпечення комплексного розкриття теми автори керувалися принципами історизму, системності, наступності. Наукова новизна полягає у висвітленні умов створення й діяльності загонів територіальної оборони з давнини до сьогодення, розкритті тяглості національної військової думки щодо цієї тематики, з’ясуванні місця тероборони у будівництві Збройних сил України, захисті держави від російського аґресора. Висновки. За зовнішньої небезпеки український народ об’єднувався. Цей феномен має давню традицію та історію, яка була перервана в 1920-х рр. через окупацію України більшовицькою Росією. Із квітня 2014 р. під час проведення антитерористичної операції на сході нашої держави загони територіальної оборони створювалися на підставі закону «Про оборону України». Остаточне закріплення у правовому полі ці формування отримали у січні 2022 р. з ухваленням законів «Про територіальну оборону», «Про основи національного спротиву». Нині вони є важливим складником системи захисту суверенітету й територіальної цілісності України.