Підтримка розвитку еко-індустріальних парків в умовах релокації та євроінтеграції бізнес-процесів

У статті розглядаються проблеми підтримки виробничих потужностей через механізм індустріальних парків, визначено основні завдання реалізації цієї мети. Висвітлено програми підтримки релокації підприємств із зон бойових дій та роль еко-індустріальних парків у сприянні запуску промислових потужностей....

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2022
Автори: Лазаренко, Д.О., Папук, Д.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2022
Назва видання:Економічний вісник Донбасу
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/189424
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Підтримка розвитку еко-індустріальних парків в умовах релокації та євроінтеграції бізнес-процесів / Д.О. Лазаренко, Д.О. Папук // Економічний вісник Донбасу. — 2022. — № 3 (69). — С. 27-30. — Бібліогр.: 16 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті розглядаються проблеми підтримки виробничих потужностей через механізм індустріальних парків, визначено основні завдання реалізації цієї мети. Висвітлено програми підтримки релокації підприємств із зон бойових дій та роль еко-індустріальних парків у сприянні запуску промислових потужностей. Підкреслено переваги індустріальних парків для релокації промислових підприємств та стимули для розвитку інфраструктури і створення нових робочих місць у приймаючому регіоні. Розкрито особливості моделі еко-індустріального парку як засобу вирішення проблем регіонального та секторального розвитку та його місце в реалізація планів з відновлення промисловості. Визначено пілотні об’єкти для впровадження моделі ЕІП. Визначено переваги використання діючих індустріальних парків для релокації промислових підприємств і відновлення виробничих бізнес процесів. Представлено механізми впливу діяльності ЕІП на територіальні громади, її інфраструктуру, залучення, інновацій, розвиток логістики. Доведено, що механізми ЕІП сприятимуть економічному зростанню та залученню інвестицій. В контексті розвитку еко-індустріальних парків запропоновано розвиток виробництва продукції подвійного призначення на основі композитних виробів з базальту та скловолокна на базі існуючих виробництв в Україні та Європі.