Дослідження сучасного стану рівня безробіття в Україні та можливих шляхів його зниження

Стаття присвячена дослідженню актуальних проблем та тенденцій безробіття в Україні. Проаналізовано статистичні данні Державної служби статистики України щодо динаміки робочої сили та рівня безробіття за останні роки. З використанням графічного аналізу показано, що динаміка рівня безробіття має тенде...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2022
Автори: Гітіс, Т.П., Отоса, І.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2022
Назва видання:Економічний вісник Донбасу
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/189433
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Дослідження сучасного стану рівня безробіття в Україні та можливих шляхів його зниження / Т.П. Гітіс, І.В. Отоса // Економічний вісник Донбасу. — 2022. — № 3 (69). — С. 91-97. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Стаття присвячена дослідженню актуальних проблем та тенденцій безробіття в Україні. Проаналізовано статистичні данні Державної служби статистики України щодо динаміки робочої сили та рівня безробіття за останні роки. З використанням графічного аналізу показано, що динаміка рівня безробіття має тенденцію до зростання, а кількість зареєстрованих безробітних скорочується, що, скоріше за все, говорить про неофіційне працевлаштування безробітних та підвищення рівня тіньової економіки в Україні. Визначено сучасний стан та основні чинники, через які виникає безробіття, такі як: структурне зрушення в економіці; низький рівень професійного навчання; погіршення демографічної ситуації; низький темп розвитку національної економіки. Встановлено позитивні та негативні наслідки проблеми безробіття в Україні, котрі становлять загрозу соціально-економічної дестабілізації країни. Наведено та проаналізовано структуру безробітного населення України за причинами незайнятості. Встановлено, що основною причиною безробіття є незбалансованість попиту й пропозиції робочої сили, саме тому в державі має втілюватись активна політика протидії, заходи якої перш за все спрямовані на збільшення попиту на робочу силу з боку державного та приватного секторів економіки, підвищення конкурентоспроможності робочої сили та забезпечення відповідності робочої сили робочим місцям, вдосконалення процесу працевлаштування. На основі проведеного аналізу запропоновано основні напрями вдосконалення регулювання безробіття в Україні.