Побудова математичної моделі самонагрівання рудничної атмосфери, що містить метан

Мета. Вибір параметрів і побудова математичної моделі для дослідження температурного режиму в гірничій виробці, яка заповнена метано-повітряною сумішшю. Методика. У роботі використані методи термодинаміки і хімічної кінетики. Результати. В результаті досліджень побудована математична модель самон...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2022
Автори: Фельдман, Е.П., Калугіна, Н.О., Віннік, О.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут фізики гірничих процесів НАН України 2022
Назва видання:Фізико-технічні проблеми гірничого виробництва
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/189989
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Побудова математичної моделі самонагрівання рудничної атмосфери, що містить метан / Е.П. Фельдман, Н.О. Калугіна, О.О. Віннік // Фізико-технічні проблеми гірничого виробництва: Зб. наук. пр. — 2022. — Вип. 24. — С. 7-14. — Бібліогр.: 4 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Мета. Вибір параметрів і побудова математичної моделі для дослідження температурного режиму в гірничій виробці, яка заповнена метано-повітряною сумішшю. Методика. У роботі використані методи термодинаміки і хімічної кінетики. Результати. В результаті досліджень побудована математична модель самонагрівання рудничної атмосфери, яка містить метан з урахуванням еволюції його концентрації у гірничій виробці. Наукова новизна. Побудована фізико-математична модель, яка дозволяє дослідити залежність зміни температури у гірничій виробці від хіміко-кінетичних параметрів газів, що її заповнюють, а також врахувати взаємодію рудничної атмосфери зі стінками виробки. Практична значимість. Отримані результати можуть бути корисні для досліджень з опису процесу температурного режиму в гірничій виробці при відповідних зовнішніх умовах і на певному інтервалі зміни основних теплофізичних параметрів вугілля і порід, що його вміщують, і можуть бути використані для прогнозу пожежонебезпеки на великих глибинах.