Проблеми та підходи до розвитку концепцій інноваційних кластерних об’єднань

У статті описується поняття інноваційного кластеру як групи підприємств, установ, університетів та організацій, які співпрацюють для створення та розвитку інноваційних продуктів та послуг на певному ринку або в галузі. Текст вказує на основні складові структури інноваційного кластеру, включаючи голо...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2022
Автор: Уткін, В.П.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2022
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/192157
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Проблеми та підходи до розвитку концепцій інноваційних кластерних об’єднань / В.П. Уткін // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2022. — С.137-147. — Бібліогр.: 10 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті описується поняття інноваційного кластеру як групи підприємств, установ, університетів та організацій, які співпрацюють для створення та розвитку інноваційних продуктів та послуг на певному ринку або в галузі. Текст вказує на основні складові структури інноваційного кластеру, включаючи головний оператор кластеру, учасників кластеру, інтелектуальну, фінансову та ринкову інфраструктуру, уряд та регуляторні органи, культурні та соціальні фактори та мережеві зв'язки. Описано роль та функції головного оператора кластеру, а також вказано на можливість залучення партнерів до різних стадій діяльності в кластерній системі. Текст наголошує на важливості наявності інфраструктури для розвитку кластеру та на впливі культурних та соціальних факторів на розвиток кластеру. Також вказується на можливість мережевих зв'язків інноваційного кластеру з іншими кластерами та мережами для доступу до нових ринків, технологій та ресурсів. У статті розглядається розвиток кластерних концепцій в економіці з різних поглядів, зокрема: історичного, економічного, географічного, соціального, політичного, екологічного, освітнього та інноваційного. Доведено, що кластерна економіка базується на згуртуванні підприємств в окремі кластери з метою співпраці та підвищення ефективності виробництва. Підкреслюється, що розвиток кластерів залежить від географічного розташування підприємств, соціальної структури, політичних умов, стійкості, зростання та інновацій.