Енергетика, наука та інженерія: сучасний стан і виклики розвитку

Наведено огляд проблем енергетики України, Європи і світу. Проаналізовано виклики і ризики, які внаслідок російської агресії постали перед соціально-економічною сферою країни, зокрема в галузі енергетики, а також перед академічною фундаментальною наукою. Підкреслено роль науки як інтелектуальної о...

Ausführliche Beschreibung

Gespeichert in:
Bibliographische Detailangaben
Datum:2023
Hauptverfasser: Кириленко, О.В., Снєжкін, Ю.Ф., Басок, Б.І., Базєєв, Є.Т.
Format: Artikel
Sprache:Ukrainian
Veröffentlicht: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2023
Schriftenreihe:Вісник НАН України
Schlagworte:
Online Zugang:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/192938
Tags: Tag hinzufügen
Keine Tags, Fügen Sie den ersten Tag hinzu!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Zitieren:Енергетика, наука та інженерія: сучасний стан і виклики розвитку / О.В. Кириленко, Ю.Ф. Снєжкін, Б.І. Басок, Є.Т. Базєєв // Вісник Національної академії наук України. — 2023. — № 4. — С. 3-20. — Бібліогр.: 26 назв. — укр.

Institution

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Beschreibung
Zusammenfassung:Наведено огляд проблем енергетики України, Європи і світу. Проаналізовано виклики і ризики, які внаслідок російської агресії постали перед соціально-економічною сферою країни, зокрема в галузі енергетики, а також перед академічною фундаментальною наукою. Підкреслено роль науки як інтелектуальної основи соціально-економічної, політичної і воєнної могутності держави. Зазначено, що в Інституті технічної теплофізики НАН України розвивається новий науковий напрям — фундаментальна енерге- тична інженерія. Розглянуто головні тренди розвитку енергетики Європи і світу в контексті економічних загроз, цінової політики, ресурсної бази, технологій енергоперетворення і кінцевого низьковуглецевого енерговикористання. Акцентовано увагу на початку глобальної енергетичної кризи у світі, запропоновано підходи для пом’якшення її негативного впливу на світову економіку.