Стан газотранспортної системи: сучасні виклики та ризики

У роботі визначено роль газотранспортної системи України в умовах конфлікту України з Російською Федерацією. Основоположною ідеєю статті, на якій ґрунтуються подальші умовиводи, є принцип, закладений в Преамбулі Конституції України, згідно з яким затверджено незворотність європейського та євроатлант...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2022
Автори: Ткаченко, М.О., Костенюк, Ю.Б.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2022
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/193050
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Стан газотранспортної системи: сучасні виклики та ризики / М.О. Ткаченко, Ю.Б. Костенюк // Вісник економічної науки України. — 2022. — № 2 (43). — С. 29-40. — Бібліогр.: 57 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У роботі визначено роль газотранспортної системи України в умовах конфлікту України з Російською Федерацією. Основоположною ідеєю статті, на якій ґрунтуються подальші умовиводи, є принцип, закладений в Преамбулі Конституції України, згідно з яким затверджено незворотність європейського та євроатлантичного курсу держави. Проведено аналіз попиту на послуги з транспортування газу через газотранспортну систему з боку споживачів на внутрішньому та міжнародному ринках. Визначено геополітичне значення України, як держави-володільця одної з найбільших газотранспортних систем у світі, за допомогою якої відбувається транзит найбільшої за обсягом частки природного газу з Росії в Європейський Союз. Газотранспортна система є державним майном, що знаходиться в господарському віданні ТОВ «Оператор газотранспортної системи України», тому під час аналізу було враховано результати виконання бюджетної програми «Підтримка впровадження Енергетичної стратегії України» з 2018 по 2021 р., в якій встановлено орієнтири розвитку паливно-енергетичного комплексу в умовах мінливості загальної соціально-економічної та безпекової ситуації. Схематично представлено систему державного регулювання в нафтогазовому секторі України. Розвиток національної економіки залежить від ефективності забезпечення енергоресурсами акторів економічних відносин. У ході роботи було проаналізовано обсяги та напрями використання природного газу серед учасників національного ринку. Характерною ознакою діяльності суб’єктів економічних відносин на внутрішньому ринку є низька енергоефективність. Шляхом тлумачення статей Конституції України та ЗУ «Про національну безпеку України» визначено коло суб’єктів, на яких покладено функції забезпечення державної безпеки країни. Окреслено ряд заходів, затверджених законодавчо, що направлені на подолання кризових явищ, в тому числі й енергетичної кризи. Запропоновано шляхи забезпечення державної безпеки, які передбачають досягнення стратегічних цілей в енергетичній галузі та в сфері транспортування газу зокрема.