Регресійна модель екологічного рюкзака українського вугілля

У роботі запропоновано модель екологічного рюкзака, що відповідає трактовці Фрідріха Шмідт-Бліка, для українського вугілля на стадії видобування. Екологічний рюкзак входить в поняття MIpS (Material input per unit of service). Саме MIpS прийнято функцією відгуку «сірого» кібернетичного ящіку, що симв...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2022
Автори: Череватський, Д.Ю., Бойко, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2022
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/193051
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Регресійна модель екологічного рюкзака українського вугілля / Д.Ю. Череватський, О.В. Бойко // Вісник економічної науки України. — 2022. — № 2 (43). — С. 41-45. — Бібліогр.: 17 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У роботі запропоновано модель екологічного рюкзака, що відповідає трактовці Фрідріха Шмідт-Бліка, для українського вугілля на стадії видобування. Екологічний рюкзак входить в поняття MIpS (Material input per unit of service). Саме MIpS прийнято функцією відгуку «сірого» кібернетичного ящіку, що символізує вітчизняний шахтний фонд. Чинниками, що обумовлюють функцію відгуку, є біотичні, абіотичні матеріали, вода, повітря, та видана на поверхню порода. У процесі гіпотетичного експерименту над сірим кібернетичним ящиком виявлено, що всі чинники, окрім, біотичних матеріалів, є статистично значущими. Найбільший вплив на формування екологічного рюкзака вугільної промисловості в Україні має повітря, що дістало переробки, потім за впливом йде вода, далі – видана на поверхню порода, потім абіотичні матеріали, зокрема, енергетичні ресурси. Одержано відповідну регресійну модель.