Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України

Сьогодні вже немає потреби переконувати суспільство у значущості генно інже нерних досліджень. Поява нових відгалужень цієї науки — біоінформатики, ге номіки, протеоміки — засвідчує стратегію «глибокого буріння» генної інженерії, фундаментальність її досліджень і водночас широкий спектр практич...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2006
Автори: Гродзинський, Д., Дембновецький, О., Левчук, О., Рудий, Р.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2006
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/1931
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України / Д. Гродзинський, О. Дембновецький, О. Левчук, Р. Рудий // Вісн. НАН України. — 2006. — N 7. — С. 3-12. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Сьогодні вже немає потреби переконувати суспільство у значущості генно інже нерних досліджень. Поява нових відгалужень цієї науки — біоінформатики, ге номіки, протеоміки — засвідчує стратегію «глибокого буріння» генної інженерії, фундаментальність її досліджень і водночас широкий спектр практичної реалі зації її здобутків. Це і розв’язання продовольчої проблеми, і лікування спадкових захворювань, й очищення довкілля від різноманітних забруднень, й освоєння не традиційних енергоресурсів... А чи здатна розвивати генну інженерію і біотехнології країна, де наука фінан сується за залишковим принципом? Попри високий інтелектуальний потенціал і загалом пристойний рівень виконуваних досліджень, для прориву в цій галузі українським науковцям не вистачає коштів, сучасних лабораторій, інформа ційної та законодавчої бази. Немає у нас і комерційних структур, здатних упро ваджувати результати досліджень у сфері генної інженерії. І якщо влада не надасть статусу державного пріоритету науці і зокрема біо технологіям, неминучий не лише їх занепад, а й втрата державою шансу кардиналь но трансформувати свою економіку на засадах справді інноваційного розвитку.