Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України

Сьогодні вже немає потреби переконувати суспільство у значущості генно інже нерних досліджень. Поява нових відгалужень цієї науки — біоінформатики, ге номіки, протеоміки — засвідчує стратегію «глибокого буріння» генної інженерії, фундаментальність її досліджень і водночас широкий спектр практич...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2006
Автори: Гродзинський, Д., Дембновецький, О., Левчук, О., Рудий, Р.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2006
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/1931
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України / Д. Гродзинський, О. Дембновецький, О. Левчук, Р. Рудий // Вісн. НАН України. — 2006. — N 7. — С. 3-12. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
id irk-123456789-1931
record_format dspace
spelling irk-123456789-19312008-09-08T12:00:08Z Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України Гродзинський, Д. Дембновецький, О. Левчук, О. Рудий, Р. Сьогодні вже немає потреби переконувати суспільство у значущості генно інже нерних досліджень. Поява нових відгалужень цієї науки — біоінформатики, ге номіки, протеоміки — засвідчує стратегію «глибокого буріння» генної інженерії, фундаментальність її досліджень і водночас широкий спектр практичної реалі зації її здобутків. Це і розв’язання продовольчої проблеми, і лікування спадкових захворювань, й очищення довкілля від різноманітних забруднень, й освоєння не традиційних енергоресурсів... А чи здатна розвивати генну інженерію і біотехнології країна, де наука фінан сується за залишковим принципом? Попри високий інтелектуальний потенціал і загалом пристойний рівень виконуваних досліджень, для прориву в цій галузі українським науковцям не вистачає коштів, сучасних лабораторій, інформа ційної та законодавчої бази. Немає у нас і комерційних структур, здатних упро ваджувати результати досліджень у сфері генної інженерії. І якщо влада не надасть статусу державного пріоритету науці і зокрема біо технологіям, неминучий не лише їх занепад, а й втрата державою шансу кардиналь но трансформувати свою економіку на засадах справді інноваційного розвитку. 2006 Article Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України / Д. Гродзинський, О. Дембновецький, О. Левчук, Р. Рудий // Вісн. НАН України. — 2006. — N 7. — С. 3-12. — Бібліогр.: 13 назв. — укр. 0372-6436 http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/1931 uk Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
institution Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
collection DSpace DC
language Ukrainian
description Сьогодні вже немає потреби переконувати суспільство у значущості генно інже нерних досліджень. Поява нових відгалужень цієї науки — біоінформатики, ге номіки, протеоміки — засвідчує стратегію «глибокого буріння» генної інженерії, фундаментальність її досліджень і водночас широкий спектр практичної реалі зації її здобутків. Це і розв’язання продовольчої проблеми, і лікування спадкових захворювань, й очищення довкілля від різноманітних забруднень, й освоєння не традиційних енергоресурсів... А чи здатна розвивати генну інженерію і біотехнології країна, де наука фінан сується за залишковим принципом? Попри високий інтелектуальний потенціал і загалом пристойний рівень виконуваних досліджень, для прориву в цій галузі українським науковцям не вистачає коштів, сучасних лабораторій, інформа ційної та законодавчої бази. Немає у нас і комерційних структур, здатних упро ваджувати результати досліджень у сфері генної інженерії. І якщо влада не надасть статусу державного пріоритету науці і зокрема біо технологіям, неминучий не лише їх занепад, а й втрата державою шансу кардиналь но трансформувати свою економіку на засадах справді інноваційного розвитку.
format Article
author Гродзинський, Д.
Дембновецький, О.
Левчук, О.
Рудий, Р.
spellingShingle Гродзинський, Д.
Дембновецький, О.
Левчук, О.
Рудий, Р.
Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України
author_facet Гродзинський, Д.
Дембновецький, О.
Левчук, О.
Рудий, Р.
author_sort Гродзинський, Д.
title Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України
title_short Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України
title_full Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України
title_fullStr Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України
title_full_unstemmed Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України
title_sort дослідження з генетичної інженерії в установах нан україни
publisher Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
publishDate 2006
url http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/1931
citation_txt Дослідження з генетичної інженерії в установах НАН України / Д. Гродзинський, О. Дембновецький, О. Левчук, Р. Рудий // Вісн. НАН України. — 2006. — N 7. — С. 3-12. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.
work_keys_str_mv AT grodzinsʹkijd doslídžennâzgenetičnoíínženeríívustanovahnanukraíni
AT dembnovecʹkijo doslídžennâzgenetičnoíínženeríívustanovahnanukraíni
AT levčuko doslídžennâzgenetičnoíínženeríívustanovahnanukraíni
AT rudijr doslídžennâzgenetičnoíínženeríívustanovahnanukraíni
first_indexed 2023-03-24T08:23:38Z
last_indexed 2023-03-24T08:23:38Z
_version_ 1796138944397574144