Підвищення інноваційної активності на промислових підприємствах України шляхом трансферу технологій

У статті розглянуто заходи поетапного просування інновацій на промислових підприємствах України. Висвітлено економічні чинники, що перешкоджають упровадженню нових технологій. Це викликано насамперед ти фактом, шо в період світової економічної кризи конкурентоспроможними є ті підприємства й галузі,...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2023
Автор: Балашова, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2023
Назва видання:Економіка промисловості
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/196431
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Підвищення інноваційної активності на промислових підприємствах України шляхом трансферу технологій / О.В. Балашова // Економіка промисловості. — 2023. — № 4 (104). — С. 86-98. — Бібліогр.: 20 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті розглянуто заходи поетапного просування інновацій на промислових підприємствах України. Висвітлено економічні чинники, що перешкоджають упровадженню нових технологій. Це викликано насамперед ти фактом, шо в період світової економічної кризи конкурентоспроможними є ті підприємства й галузі, які активно впроваджують і використовують інноваційні технології. Разом із тим Україна продовжує розвиватися як країна з високою часткою сировинних галузей промисловості, а інноваційний розвиток не став однією з головних ознак зростання національної економіки. Пози¬тив¬ні тенденції хоча й спостерігалися протягом кількох років, але мали переважно тимчасовий характер і змінювалися протилежними зрушеннями в економіці, що характеризує інноваційні процеси в Україні як нестійкі та позбавлені чітких довгострокових стимулів для інноваційної діяльності. У цих умовах постає необхідність ідентифікації ключових проблем, що стримують розвиток інноваційної діяльності вітчизняних підприємств, та пошуку шляхів їх вирішення. Обґрунтовано впровадження маркетингової стратегії щодо просування інноваційних проєктів на малих та середніх промислових підприємствах і трансферного процесу інновацій – на великих для набуття конкурентних переваг на внутрішньому та зарубіжному ринках. Висвітлено особливості реалізації даної стратегії в умовах цифровізації глобального бізнесу. Виявлено, якою мірою всі ці технологічні інновації зумовлюють масштабні зміни сис¬темного характеру економічних (і не тільки економічних) відносин, переформатування самих їх основ і появу нових соціально-економічних інститутів. Так, основу новітніх відносин становлять уже не тільки і не стільки відносини власності, скільки можливості доступу до тих чи інших благ, ресурсів, інформації. Кардинальні технологічні інновації тією чи іншою мірою впливають і дедалі більше впливатимуть на технології здійснення комерційних операцій, роль і форми діяльності їх комерційних посередників. Удосконалено процес трансферу технологій у реальний сектор економіки, що враховує спільне доопрацювання інноваційних проєктів новаторів із підприємствами, які виступають потенційними базами впровадження, з реалізацією діяльності Координаційного центру.