Фактори хіміорезистентності гліом головного мозку

Проведено дослідження генотипів глутатіонтрансфераз класів мью та тета, рівня експресії генів MDR1, MRP, LRP, GSTР1, MGMT з використанням методу ПЛР, а також здійснена оцінка життєздатності пухлинних клітин гліом головного мозку на основі підрахунку кількості живих клітин у короткостроковій культу...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2011
Автори: Васильєва, І.Г., Главацький, О.Я., Чопик, Н.Г., Олексенко, Н.П., Галанта, О.С., Цюбко, О.І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Iнститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р. Є. Кавецького 2011
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/19676
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Фактори хіміорезистентності гліом головного мозку / І.Г. Васильєва, О.Я. Главацький, Н.Г. Чопик, Н.П. Олексенко, О.С. Галанта, О.І. Цюбко // Онкологія. — 2011. — 13, N 1. — С. 4-11. — Бібліогр.: 19 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проведено дослідження генотипів глутатіонтрансфераз класів мью та тета, рівня експресії генів MDR1, MRP, LRP, GSTР1, MGMT з використанням методу ПЛР, а також здійснена оцінка життєздатності пухлинних клітин гліом головного мозку на основі підрахунку кількості живих клітин у короткостроковій культурі. Отримані результати вказують на зростання рівня експресії досліджуваних генів у гліальних пухлинах з високим ступе- нем анаплазії порівняно з низькозлоякісними гліомами, а саме: генів MDR1, MRP, LRР та GST-P — в анапластичних астроцитомах, гена MGMT — в гліобластомах. Застосування ряду хіміопрепаратів для дослідження життєздатності клітин пухлин головного мозку на основі підрахунку кількості живих клітин у короткостроковій культурі встановило більш високу чутливість низькозлоякісних пухлин до хіміопрепаратів порівняно з високозлоякісними, хоча, резистентні та чутливі зразки виявлені в усіх досліджених групах. Таким чином, ефективність застосування хіміотерапії при лікуванні гліом головного мозку залежить від детального урахування всіх можливих механізмів резистентності індивідуально для кожного пацієнта. Ключові слова: хіміотерапія, хіміорезистентність, гліоми, генотипування, експресія генів.