Експресія гіпоксія- індукованого фактора-1α та р53 у тканині раку шлунка людини та її клінічна значущість

езюме. У тканині раку шлунка (РШ) людини проведено імуногістохімічне визначення наявності експресії гіпоксія-індукованого фактора-1α (ГІФ-1α) та білка р53. Проаналізовано взаємозв’язки експресії досліджуваних білків з деякими клініко-патологічними характеристиками хворих та перебігом захворювання. Д...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2009
Автори: Гуменюк, Л.Д., Меренцев, С.П.
Мова:Ukrainian
Опубліковано: 2009
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/19712
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Експресія гіпоксія- індукованого фактора-1α та р53 у тканині раку шлунка людини та її клінічна значущість / Л.Д. Гуменюк, С.П. Меренцев // Онкологія. — 2009. — Т.11, № 3. — С. 184-187. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:езюме. У тканині раку шлунка (РШ) людини проведено імуногістохімічне визначення наявності експресії гіпоксія-індукованого фактора-1α (ГІФ-1α) та білка р53. Проаналізовано взаємозв’язки експресії досліджуваних білків з деякими клініко-патологічними характеристиками хворих та перебігом захворювання. Для ГІФ-1α(+)/р53(+)-пухлин характерним є нижчий ступінь диференціювання, вищий ступінь інфільтрації (категорія рТ) та наявність метастазів у регіонарних лімфатичних вузлах порівняно з ГІФ-1α(–)/р53(–). Накопичення білка р53 зворотно корелює з виживаністю хворих на РШ. Одночасна експресія ГІФ-1α і р53 у пухлинах є фактором несприятливого прогнозу перебігу захворювання. Проте виживаність хворих з дуже високою експресією ГІФ-1α (> 45% позитивних клітин) була кращою, порівняно з іншими ГІФ-1α позитивними групами Ключові слова: рак шлунка, гіпоксія-індукований фактор-1α (ГІФ-1α), p53, виживаність.