Вадим Щербаківський (до 120-річчя від дня народження)

1996 р. минає 120 років від дня народження відомого українського вченого-археолога, музеєзнавця, історика мистецтва Вадима Щербаківського, який був змушений покинути батьківщину й залишитися на чужині. В цьому короткому нарисі розповідь про багатогранну діяльність і різноманітні наукові інтереси дос...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:1996
Автори: Мовша, Т.Г., Шарафутдінова, І.М.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут археології НАН України 1996
Назва видання:Археологія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/197653
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Вадим Щербаківський (до 120-річчя від дня народження) / Т.Г. Мовша, І.М. Шарафутдінова // Археологія. — 1996. — № 3. — С. 132-133. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:1996 р. минає 120 років від дня народження відомого українського вченого-археолога, музеєзнавця, історика мистецтва Вадима Щербаківського, який був змушений покинути батьківщину й залишитися на чужині. В цьому короткому нарисі розповідь про багатогранну діяльність і різноманітні наукові інтереси дослідника. Значне місце у наукових дослідженнях належить українському мистецтву, зокрема вивченню і збиранню матеріалів з архітектури дерев'яних церков, відомостей про українські хати, писанки тощо. Спеціального розгляду заслуговують такі теми, як формування української нації, походження українського народу. Окремі і теж дуже цікаві й цінні частини наукового доробку становлять етнографічні етюди, дослідження, есе, спогади про М. Лисенка, О. Мишугу, О. Кошиця, В. Кричевського та інших сучасників, а також епістолярна спадщина. Особливої уваги потребує також висвітлення педагогічної праці В. Щербаківського, заслуженого професора українських університетів Полтави, Праги та Мюнхена, для якого вірне служіння батьківщині, вивчення її історії, збирання і зберігання пам'яток культури було святою справою.