Розвиток корпоративно-інтеграційного процесу об’єднань підприємств в умовах трансформацій і змін

У статті досліджуються види, значення та процеси корпоративної інтеграції, їх вплив на формування та розвиток корпоративно-інтеграційного середовища. Розглянуто основні причини гальмування такого девелопменту, створення інтегрованих корпоративних структур і механізмів, їх особливості та значення для...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2023
Автори: Гончар, В.В., Трушкіна, Н.В., Якушев, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2023
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/197920
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Розвиток корпоративно-інтеграційного процесу об’єднань підприємств в умовах трансформацій і змін / В.В. Гончар, Н.В. Трушкіна, О.В. Якушев // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2023. — С. 3-22. — Бібліогр.: 49 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті досліджуються види, значення та процеси корпоративної інтеграції, їх вплив на формування та розвиток корпоративно-інтеграційного середовища. Розглянуто основні причини гальмування такого девелопменту, створення інтегрованих корпоративних структур і механізмів, їх особливості та значення для стабілізації економіки України в умовах трансформаційних змін. Дослідження інтеграційних процесів, їх природи, економічного значення дало можливість узагальнити теоретичні визначення самої суті інтеграції та її видів, підкреслити, що в умовах сучасного розвитку економіки однією із форм розвитку інтеграції є створення інтегрованих корпоративних структур. Інтегровані корпоративні структури є ефективною формою консолідації інвестиційних ресурсів, наукомістких технологій і виробничого капіталу, тобто є найоптимальнішою організаційною формою реалізації інноваційного процесу. Формування інтегрованих корпоративних структур в Україні може стати одним з інструментів протидії іноземним конкурентам, створення великих експортоорієнтованих структур, які можуть вкладати інвестиції у підприємства суміжних галузей з метою гарантованого їх забезпечення сировиною, збуту продукції, наповнення внутрішнього ринку вітчизняною продукцією; консолідація фінансових ресурсів підприємств, стабілізації, соціального стану в регіонах економічної присутності компаній з огляду на створення нових робочих місць збільшення бази оподаткування через завантаження наявних і розгортання нових виробництв їхньої капіталізації.