Енергетичний парадокс, пов’язаний з наданням безкоштовного вугілля працівникам вугільної галузі

Актуальність дослідження обумовлює його належність до тематики цілей сталого розвитку, зокрема аналізу матеріальних та енергетичних потоків у ході виробництва. Метою роботи є доведення наявності на вугільних підприємствах України енергетичного парадоксу у вигляді більш високого впливу на загальне е...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2023
Автори: Череватський, Д.Ю., Бойко, О.В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2023
Назва видання:Управління економікою: теорія та практика
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/197921
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Енергетичний парадокс, пов’язаний з наданням безкоштовного вугілля працівникам вугільної галузі / Д.Ю. Череватський, О.В. Бойко // Управління економікою: теорія та практика: Зб. наук. пр. — К: ІЕП НАНУ, 2023. — С. 23-31. — Бібліогр.: 14 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Актуальність дослідження обумовлює його належність до тематики цілей сталого розвитку, зокрема аналізу матеріальних та енергетичних потоків у ході виробництва. Метою роботи є доведення наявності на вугільних підприємствах України енергетичного парадоксу у вигляді більш високого впливу на загальне енергоспоживання шахт пов’язаних з персоналом енергетичних витрат, ніж ресурсів, що спожиті в технологічній сфері шахти. Оригінальним є урахування в складі загальних витрат енергетичних ресурсів вугільного підприємства властивих персоналу шахт енергетичних ресурсів, які у вигляді безкоштовного вугілля надаються на побутові потреби. Методи дослідження: загальнонаукові (аналізу, синтезу, абстрагування та ін.) у поєднанні з методом багатофакторного експерименту Бокса-Вілсона. На підставі перебору варіантів завдання чинників за планом-матрицею багатофакторного експерименту доведено, що зміни норм енергетичних витрат, пов’язаних із наданням робітникам шахт безкоштовного вугілля, більш сильно впливають на загальне споживання підприємством енергетичних ресурсів, ніж енергетичні витрати технологічних споживачів.Виявлення парадоксу є важливим в плані підвищення економічної ефективності діяльності вуглевидобувних підприємств і вугільної галузі України в цілому. До того ж зазначене є демонстрацією економічних ефектів інституціональної природи, які є наслідками соціальної політики.