Проблеми формування і розвитку робочої сили в промисловій сфері

Очікуваний дефіцит робочої сили в Україні на етапі повоєнного відновлення висуває складні завдання формування і розвитку наявної робочої сили та компенсації втраченої внаслідок міграційних та мобілізаційних процесів. В статті досліджуються проблеми формування і розвитку робочої сили в промисловій сф...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут економіки промисловості НАН України
Дата:2023
Автор: Хандій, О.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2023
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/198021
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Проблеми формування і розвитку робочої сили в промисловій сфері / О.О. Хандій // Вісник економічної науки України. — 2023. — № 2 (45). — С. 112-116. — Бібліогр.: 27 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Очікуваний дефіцит робочої сили в Україні на етапі повоєнного відновлення висуває складні завдання формування і розвитку наявної робочої сили та компенсації втраченої внаслідок міграційних та мобілізаційних процесів. В статті досліджуються проблеми формування і розвитку робочої сили в промисловій сфері та мотивації до праці в промисловості. Розглянуто чинники, які впливають на вибір спеціальності серед молоді під час вступу. Проаналізована ситуація, яка склалася в 2023 році, і зроблено висновок про збереження непопулярності інженерних спеціальностей і неспроможність системи освіти подолати розрив в зростаючих потребах промисловості та пропозиції молодої кваліфікованої робочої сили під впливом низької мотивації у молоді до роботи в промисловості. Окреслено чинники непопулярності інженерних спеціальностей, пов’язані з перцепцію складності, недостатньою інформованістю молоді про особливості та майбутні можливості зростання при виборі інженерних спеціальностей, відсутністю програм менторства на рівні системи середньої освіти і залучення досвідчених інженерів до роботи з молоддю, в проєкти, змагання, низькою часткою стажування на промислових підприємствах, не зацікавленістю молоді інженерними темами, відсутністю зв’язку між інженерними спеціальностями та інтересами молоді, нестачею сучасних освітніх програм з лабораторіями, обладнаними сучасною технікою та останніми технологіями, поширенням сприйняття інженерних професій, як професій з низькою оплатою праці. Розглянуто галузеві диспропорції в системі оплати праці та конкурентоспроможність мінімальної заробітної плати в Україні порівняно з європейськими країнами. Доведено, що рівень оплати праці в промисловості не забезпечує відтворення робочої сили та не мотивує повернення робочої сили з-за кордону. Акцентовано увагу на тому, що вирішення окреслених в роботі проблем залучення робочої сили в промислову сферу потребує трансформації ціннісних уявлень про сфери зайнятості, подолання нерівності і диспропорцій в системі оплати праці в Україні.