Методологічні основи формування комплексного регуляторного впливу держави на діяльність банків

Вступ. Наведена характеристика динаміки показників банківського сектору України у 2020-2023 роках. Виходячи з організаційно-економічної сутності регуляторного впливу держави на діяльність банків, визначена необхідність формування його комплексності: крім використання НБУ економічних нормативів індик...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут економіки промисловості НАН України
Дата:2023
Автори: Артеменко, Д.М., Шинкарюк, О.В., Столяров, В.Ф.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут економіки промисловості НАН України 2023
Назва видання:Вісник економічної науки України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/198025
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Методологічні основи формування комплексного регуляторного впливу держави на діяльність банків / Д.М. Артеменко, О.В. Шинкарюк, В.Ф. Столяров // Вісник економічної науки України. — 2023. — № 2 (45). — С. 138-150. — Бібліогр.: 19 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Вступ. Наведена характеристика динаміки показників банківського сектору України у 2020-2023 роках. Виходячи з організаційно-економічної сутності регуляторного впливу держави на діяльність банків, визначена необхідність формування його комплексності: крім використання НБУ економічних нормативів індикативного регулювання доцільно здійснення Мінфіном України оцінювання фінансового стану і ступеню ризику настання банкрутства банків та динаміки їх ринкової вартості. З визначенням напрямів адресно-конкретних заходів впливу. Проблематика. Розробка методичного забезпечення моніторингу та оцінювання ринкової вартості банків як критерія комплексного регуляторного впливу держави на їх діяльність. Мета. Обґрунтування цілісності комплексного регуляторного впливу держави на діяльність банків в органічній єдності складових, що забезпечується процесами і процедурами його формування. Методи. Використано методологію наукових досліджень з використанням історичного методу; гіпотетико-дедуктивного; дискримінантного аналізу і моделювання; групування, систематизації і класифікації; емпіричного узагальнення і теоретичного переосмислення. Результати. Розроблена еталонна матриця провідних індикаторів формування комплексного регуляторного впливу держави на банківську діяльність: рівень фінансового стану та ступінь ризику настання банкрутства за групами і класами банків. Класифіковані заходи з відстеження результативності регуляторного впливу на діяльність банків. Систематизовані переваги і недоліки окремих підходів до оцінки цільового критерію регуляторного впливу на банківську діяльність. Структурована логічна схема формування цільового критерія комплексного регуляторного впливу держави на діяльність банків. Обґрунтовані рекомендації по вибору методичного підходу і методів оцінювання ринкової вартості банків з задовільним фінансовим станом і допустимим ступенем ризику настання банкрутства та з незадовільним фінансовим станом та недопустимим ризиком настання банкрутства. Розкриті вимоги і межі використання методів дискримінантного аналізу та моделювання фінансової стійкості і стабільності українських банків.