До 90-ліття видатного українського археолога та історика В. Й. Довженка

З ім'ям доктора історичних наук, професора Василя Йосиповича Довженка пов'язаний понад двадцятип’ятирічний шлях розвитку української археології, історія та археологія ранніх слов’ян, Київської Русі, пізнього середньовіччя — такий творчий діапазон ученого. Його цікавили проблеми походження...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:1999
Автор: Толочко, П.П.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут археології НАН України 1999
Назва видання:Археологія
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/198238
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:До 90-ліття видатного українського археолога та історика В. Й. Довженка / П.П. Толочко // Археологія. — 1999. — № 2. — С. 3-5. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:З ім'ям доктора історичних наук, професора Василя Йосиповича Довженка пов'язаний понад двадцятип’ятирічний шлях розвитку української археології, історія та археологія ранніх слов’ян, Київської Русі, пізнього середньовіччя — такий творчий діапазон ученого. Його цікавили проблеми походження Київської Русі, складання феодальних виробничих відносин, виникнення давньоруських міст, еволюції державного ладу, етнічного та історико-культурного розвитку давньоруської народності тощо. Шлях до науки у В.Й. Довженка не був легкий. Школа, робота на шахті, Художній інститут, після закінчення якого почав працювати науковим співробітником Київського історичного музею (1934 р.), і без відриву від основної роботи вступив до аспірантури Київського державного університету на кафедру історії України. Захистив дисертацію «Селянський рух на Правобережній Україні в 40-х роках XIX ст.» на здобуття вченого ступеня кандидата історичних наук, а в 1941 р. йому було надано звання доцента. Після війни повернувся до Києва і відновив роботу в Інституті археології на посаді старшого наукового співробітника. З 1954 р. й до кінця життя о(1976) він очолював відділ слов’яно-руської археології. Протягом останніх років свого життя В. Й. Довженко працював над важливою історичною темою «Археологія і літописи», виконанням якої мав відтворити широке полотно східнослов’янського і давньоруського суспільства на основі погодженого свідчення двох категорій джерел. Лише невелику частину цієї монументальної праці йому вдалось виповнити На жаль, смерть перервала реалізацію цього оригінального задуму.