Нові археологічні дані про римську залогу Тіри

Включення античних держав Північного Причорномор'я в орбіту римської політики призвело до того, що в Тірі, Ольвії, Херсонесі, а також в деяких інших пунктах регіону в ІІ — першій половині ІІІ ст. було розміщено римські залоги, які формувалися, як свідчать епіграфічні пам'ятки, з підрозділі...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Інститут археології НАН України
Дата:1999
Автори: Зубар, В.М., Сон, Н.О.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут археології НАН України 1999
Назва видання:Археологія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/198343
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Нові археологічні дані про римську залогу Тіри / В.М. Зубар, Н.О. Сон // Археологія. — 1999. — № 3. — С. 118-123. — Бібліогр.: 37 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Включення античних держав Північного Причорномор'я в орбіту римської політики призвело до того, що в Тірі, Ольвії, Херсонесі, а також в деяких інших пунктах регіону в ІІ — першій половині ІІІ ст. було розміщено римські залоги, які формувалися, як свідчать епіграфічні пам'ятки, з підрозділів Мезійської армії Римської імперії. Однак, крім латинських написів, де згадуються римські військові підрозділи або окремі військовослужбовці, важливим джерелом з питання про римську військову присутність є археологічні матеріали. Це споруди, пов'язані з діяльністю римських військовослужбовців на території античних центрів Північного Причорномор'я, а також, на жаль, нечисленні пам’ятки матеріальної культури, які можна пов’язати з перебуванням тут римських залог. Тому в даній роботі робиться спроба уточнити атрибуцію так званого будинку римської вексиляції та двох бронзових предметів, знайдених під час археологічних досліджень Тіри.