Перший молдавський археолог навчався і копав в Україні (до 150-річчя з дня народження І. К. Суручана)

Стаття розповідає про Івана Суручана, який стояв у витоків розвитку молдавської археології та музейного будівництва, а також розвитку археологічних досліджень на півдні України. Його коротке (45 років), але цілеспрямоване життя дало яскраві результати, які, на жаль, були загублені або забуті. Він бу...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2001
Автори: Лежух, І., Черняков, І.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут археології НАН України 2001
Назва видання:Археологія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/199627
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Перший молдавський археолог навчався і копав в Україні (до 150-річчя з дня народження І. К. Суручана) / І. Лежух, І. Черняков // Археологія. — 2001. — № 4. — С. 147-148. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Стаття розповідає про Івана Суручана, який стояв у витоків розвитку молдавської археології та музейного будівництва, а також розвитку археологічних досліджень на півдні України. Його коротке (45 років), але цілеспрямоване життя дало яскраві результати, які, на жаль, були загублені або забуті. Він був завзятим колекціонером старожитностей, енергійним дослідником археологічних пам’яток. Йому вдалось створити у 80-х роках XIX ст. «Музей древностей Понта Скифского И. К. Суручана в Кишиневе». Його життєвий шлях, навчання, наукові пошуки були пов’язані не тільки з Молдовою, а й з Україною, зокрема Одесою, Ніжином та Києвом.