Внесок Сергія Бояренка в розвиток хлібопекарства Переяславщини в другій половині ХХ ст.

У статті проаналізовано особливості діяльності Сергія Олександровича Бояренка на посаді директора Переяславського хлібозаводу – одного з флагманів промисловості регіону в другій половині ХХ ст. – та його вплив на розвиток економіки Переяславщини. Указаний період був дуже складним, оскільки підприємс...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2024
Автор: Шакула, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 2024
Назва видання:Сiверянський літопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/199955
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Внесок Сергія Бояренка в розвиток хлібопекарства Переяславщини в другій половині ХХ ст. / В. Шакула // Сіверянський літопис. — 2024. — № 5. — С. 65-69. — Бібліогр.: 4 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У статті проаналізовано особливості діяльності Сергія Олександровича Бояренка на посаді директора Переяславського хлібозаводу – одного з флагманів промисловості регіону в другій половині ХХ ст. – та його вплив на розвиток економіки Переяславщини. Указаний період був дуже складним, оскільки підприємство тільки-но почало функціонувати. Глибока загальна криза 1990-х рр. не давала можливості працювати на повну потужність. На прикладі одного заводу досліджуються особливості діяльності підприємств хлібопекарської галузі в умовах нестабільної державної політики. Звертається також увага на стиль та методи роботи С.О. Бояренка, який пройшов шлях від слюсаря до керівника хлібозаводу. Мета статті – дослідити внесок С.О. Бояренка як директора Переяславського хлібозаводу в становлення та функціонування новозбудованого підприємства, розширення асортименту та шляхів реалізації його продукції, а також значення заводу для розвитку промисловості Переяславщини в другій половині ХХ ст. У ході роботи використовувалися методи аналізу та систематизації попередніх публікацій і польових досліджень автора, даних архівних джерел і матеріалів місцевих ЗМІ, які висвітлюють діяльність С.О. Бояренка як керівника одного з найбільших промислових підприємств Переяслава, зроблено узагальнення досвіду його управлінської діяльності. Новизна статті полягає у висвітленні впливу діяльності керівника на особливості функціонування всього підприємства в складних економічних умовах в Україні наприкінці ХХ ст. на прикладі Переяславського хлібозаводу. Висновки. Саме завдяки конструктивним своєчасним рішенням, які прийняв С.О. Бояренко в умовах глибокої всеукраїнської економічної кризи, Переяславський хлібозавод продовжував функціонувати наприкінці 90-х рр. ХХ ст. – у той час, коли більшість підприємств припинила своє існування, ставши банкрутами. Одночасно проаналізовано роль заводу в економіці Переяславщини у вказаний період.