Землетруси на Середній Надніпрянщині за доби Київської Русі

Виділений хронологічний діапазон, за даними кліматології, співпадає з так званим «малим льодовим періодом» у Європі. У попередніх спостереженнях підкреслювався взаємозв’язок між кліматичними оптимумами та сейсмічними виявами. Тепер можемо висунути вірогідне припущення, що тектонічна несталість Сере...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:1997
Автор: Зоценко, В.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 1997
Назва видання:Сiверянський літопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/200357
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Землетруси на Середній Надніпрянщині за доби Київської Русі / В. Зоценко // Сіверянський літопис. — 1997. — № 4. — С. 42-55. — Бібліогр.: 58 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Виділений хронологічний діапазон, за даними кліматології, співпадає з так званим «малим льодовим періодом» у Європі. У попередніх спостереженнях підкреслювався взаємозв’язок між кліматичними оптимумами та сейсмічними виявами. Тепер можемо висунути вірогідне припущення, що тектонічна несталість Середньої Наддніпрянщини, як і Європи у цілому, має тенденцію до сейсмічної активності у суміжних циклах позитивних або негативних оптимумів клімату. Таким чином, вірогідність руйнівної сили землетрусів у Дніпровсько-Поліському регіоні — цілком реальна. Особливо, з огляду на поріг переходу до чергової погодно-атмосферної екстреми, який намітився у останній чверті XX ст.