Синодик Крупицько-Батуринського монастиря як історичне джерело

Важливим джерелом вивчення генеалогії та антропоніміки, яке збагачує нашу історію, є синодики. Синодики або поминальники, чи суботники — це рукописні книги, до яких записували імена померлих для поминання. У деяких з них є відомості про політичних і культурних діячів, згадки про історичні події...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:1997
Автор: Кривошея, B.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського НАН України 1997
Назва видання:Сiверянський літопис
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/200412
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Синодик Крупицько-Батуринського монастиря як історичне джерело / B. Кривошея // Сіверянський літопис. — 1997. — № 5. — С. 65-67. — Бібліогр.: 3 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Важливим джерелом вивчення генеалогії та антропоніміки, яке збагачує нашу історію, є синодики. Синодики або поминальники, чи суботники — це рукописні книги, до яких записували імена померлих для поминання. У деяких з них є відомості про політичних і культурних діячів, згадки про історичні події тощо. Враховуючи їх інформаційну цінність, українські історики І. Білозерський, М. Максимович активно використовували ці джерела у своїх працях. Деякі з синодиків були опубліковані (наприклад, Любецький), інші ж залишилися у рукописному варіанті.