Всеукраїнський музей народознавчих скарбів у Києві (До 30-річчя Музею народної архітектури та побуту України)

Перших відвідувачів Музей прийняв у липні 1976 року. Це один з найбільших музеїв світу. На площі близько 150 га встановлено біля 300 пам'яток народної архітектури: хат, виробничих і господарських будівель, культових споруд. У фондах зберігається понад 70 тисяч експонатів. Музей є одним із найбі...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:1999
Автор: Орел, Л.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Iнститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології iм. М.Т. Рильського НАН України 1999
Назва видання:Народна творчість та етнографія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/200966
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Всеукраїнський музей народознавчих скарбів у Києві (До 30-річчя Музею народної архітектури та побуту України) / Л. Орел // Народна творчість та етнографія. — 1999. — № 4. — С. 26-33. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Перших відвідувачів Музей прийняв у липні 1976 року. Це один з найбільших музеїв світу. На площі близько 150 га встановлено біля 300 пам'яток народної архітектури: хат, виробничих і господарських будівель, культових споруд. У фондах зберігається понад 70 тисяч експонатів. Музей є одним із найбільших осередків дослідження, пропаганди та зберігання пам'яток народної культури. Експозиція створена за матеріалами численних польових експедицій. Музей задумано як архітектурно-ландшафтний комплекс, тобто музей на природі. У Музеї зібрано велику колекцію вітряків з різних місць України. Тут можна побачити унікальні зразки верстатів. Біля витоків створення Музею стояв, насамперед, академік П. Тронько, його заступник Я. Петрусенко (нині покійний), провідний спеціаліст Музею С. Верговський (з ініціативи якого та ін. була народжена ідея створення подібного музею).