Дослідження симбіотичних властивостей Tn5-мутантів бульбочкових бактерій сої

В умовах вегетаційних експериментів вивчали ефективність формування і функціонування азотфіксувальних систем сої (Glycine max (L.) Merr.) із різними за симбіотичними характеристиками Tn5-мутантами Bradyrhizobium japonicum 646. Встановлено, що інокуляція насіння високовірулентними, проте малоактивним...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2007
Автори: Василюк, В.М., Маменко, П.М., Береговенко, С.К.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України 2007
Назва видання:Сільськогосподарська мікробіологія
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/20796
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Дослідження симбіотичних властивостей Tn5-мутантів бульбочкових бактерій сої / В.М.Василюк, П.М. Маменко, С.К. Береговенко // Сільськогосподарська мікробіологія: Міжвід. темат. наук. зб. — Чернігів, 2007. — Вип. 6. — С. 39-50. — Бібліогр.: 13 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:В умовах вегетаційних експериментів вивчали ефективність формування і функціонування азотфіксувальних систем сої (Glycine max (L.) Merr.) із різними за симбіотичними характеристиками Tn5-мутантами Bradyrhizobium japonicum 646. Встановлено, що інокуляція насіння високовірулентними, проте малоактивними транспозоновими мутантами 107 і 113 викликала зниження у рослин біометричних показників і насіннєвої продуктивності у порівнянні з інокуляцією контрольними (вихідним 646 і виробничим 634б) штамами. Відмічено, що Tn5-мутант 118-8 відзначався низькою нодуляційною і азотфіксувальною активністю. Бакте-ризація насіння високоактивними мутантами 21-2 і 17-2 забезпе-чувала достовірний приріст урожайності сої у порівнянні з контролем. Зазначені Tn5-мутанти можуть бути перспективним вихідним матеріалом для подальшої селекції виробничих штамів бульбочкових бактерій.