Влияние длительной инсоляции при речных и морских переходах на открытых плавсредствах древности

Визначені реакції організму людини (102 чіл.) на надмірну інсоляцію у відкритих веслових плавзасобах при тривалих переходах, що моделювали основні торгові шляхи старовини, і при аплікаціях аналога сонячного світла (ПАЙЛЕР-світла). Оцінювалися показники розумової працездатності, серцевого ритму, йог...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України
Дата:2006
Автори: Гуляр, С.А., Воронов, С.А., Ольшански, Р., Сирык, О.А., Богуш, Д.А.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2006
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/22770
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Влияние длительной инсоляции при речных и морских переходах на открытых плавсредствах древности / С.А. Гуляр, С.А. Воронов, Р. Ольшански, О.А. Сирык, Д.А. Богуш // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2006. — № 1. — С. 85-91. — Бібліогр.: 6 назв. — рос.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Визначені реакції організму людини (102 чіл.) на надмірну інсоляцію у відкритих веслових плавзасобах при тривалих переходах, що моделювали основні торгові шляхи старовини, і при аплікаціях аналога сонячного світла (ПАЙЛЕР-світла). Оцінювалися показники розумової працездатності, серцевого ритму, його регуляції, електрофізіологічні властивості шкіри в зонах 40 рецептивних (акупунктурних) точок тіла. Встановлено, що надмірна інсоляція на фоні фізіологічних адаптивних реакцій викликає системну активацію біологічно активних зон, що приводить до ослаблення їх чутливості до сонячного діапазону електромагнітних хвиль. Експериментально показано, що аплікації поляризованим світлом на точки акупунктури G-I4 і RP-3 надає заспокійливу дію на центральну нервову систему. Це підтверджується підвищенням якості виконання тривалого коректурного навантаження і більш адекватною регуляцією серцевого ритму, нормалізацією балансу між симпатичним і парасимпатичним нервовими ланками. Тривала дія неполяризованих і поляризованих електромагнітних хвиль видимого діапазону приводить до перерозподілу потенціалів біологічно активних зон. В основі розвитку генералізованих фізіологічних реакцій на оптичний діапазон випромінювання лежить активація функціональної системи регуляції електромагнітного балансу. Седатівно-антістресорна дія поляризованого світла може бути використана для корекції станів, що викликані надмірною активністю нейроендокринної системи або гіперактивністю окремих регуляторних ланок функціональних систем, наприклад, серцево-судинної.