К вопросу изучения биологического загрязнения объектов транспорта и в системе лечебно-профилактических учреждений

З урахуванням санітарно епідеміологічної ситуації як в нашій країні, так і в станах ближнього і далекого зарубіжжя за даними ВООЗ і вказівок ряду авторів, існує реальна небезпека завезення і розповсюдження збудників і переносників інфекційних і паразитарних хвороб в основному за рахунок діяльності р...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2007
Автори: Войтенко, А.М., Кузнецов, А.В., Сиденко, В.П., Пономаренко, А.Н., Думский, В.П., Волочанская, В.М., Тулина, И.В.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2007
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/22792
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:К вопросу изучения биологического загрязнения объектов транспорта и в системе лечебно-профилактических учреждений / А.М. Войтенко, А.В. Кузнецов, В.П. Сиденко, А.Н. Пономаренко, В.П. Думский, В.М. Волочанская, И.В. Тулина// Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2007. — № 2 (8). — С. 38-48. — Бібліогр.: 25 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:З урахуванням санітарно епідеміологічної ситуації як в нашій країні, так і в станах ближнього і далекого зарубіжжя за даними ВООЗ і вказівок ряду авторів, існує реальна небезпека завезення і розповсюдження збудників і переносників інфекційних і паразитарних хвороб в основному за рахунок діяльності різних видів транспорту – авіаційного, водного, залізничного і ін. Вперше нами розроблена комплексна програма досліджень з урахуванням особливостей кожного виду транспорту і проведені вибіркові дослідження наявності мікрофлори групи кишкової палички і яйця кишкових гельмінтів. Виявлено бактерійне забруднення кишковою паличкою внутрішніх поверхонь транспортних засобів пасажирів, що займаються перевезенням, від 18,2 % до 31,3 %, перевезенням (у вагонах) харчових продуктів і сировини. Середній позитивний показник забруднення БГКП склав 4,9 % (в окремих випадках він досягає 50 %), що підтверджує необхідність обов’язкового проведення дезинфекційно дезинсекцій і дератизаційних заходів на об’єктах транспорту. Вивчена ефективність різних дезинфікуючих препаратів, вживаних на транспортних засобах, дані рекомендації по їх використанню.Для порівняння проводилися дослі дження по показниках бактерійного забруднення в окремих об’єктах лікувально-профілактичних установ.Проведені нами попередні дослідження бактерійного стану як об’єктів транспорту, так і лікувально профілактичних установ, свідчать про необхідність розробки відповідних нормативно методичних документів для органів санепіднагляду і запровадження їх в практику.