Иммуноморфология инфекционного процесса при экспериментальном инфицировании бактерией Aeromonas hydrophila

Aeromonas spp є одним з найбільш поширених збудників діареї мандрівників. Роль імуногенотипу в розвитку запалення, викликаного Aeromonas spp, не досліджена. У роботі вивчалися іммуноморфологічні особливості інфекційного процесу у мишей із генетично детермінованим переважно гуморальним (Balb/C) або к...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України
Дата:2009
Автори: Хомякова, Т.И., Макарова, О.В., Козловский, Ю.Е., Хомяков, Ю.Н.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2009
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/23037
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Иммуноморфология инфекционного процесса при экспериментальном инфицировании бактерией Aeromonas hydrophila / Т.И. Хомякова, О.В. Макарова, Ю.Е. Козловский, Ю.Н. Хомяков // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2009. — № 1 (15). — С. 57-63. — Бібліогр.: 15 назв. — рос.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Aeromonas spp є одним з найбільш поширених збудників діареї мандрівників. Роль імуногенотипу в розвитку запалення, викликаного Aeromonas spp, не досліджена. У роботі вивчалися іммуноморфологічні особливості інфекційного процесу у мишей із генетично детермінованим переважно гуморальним (Balb/C) або клітинним (C57Bl/6) типом імунної відповіді при підшкірному зараженні бактерією Aeromonas hydrophila в терміни 3-28 діб. Виявлено, що слабовирулентний штам A. hydrophila 342 2 при підшкірному введенні викликав у мишей Balb/C і C57Bl/6 розвиток інфекційного процесу, що характеризується короткочасною бактеріємією, лейкоцитарною реакцією, розвитком вогнища гнійного запалення в місці введення і регіонарним лімфадені том. Лейкоцитарна реакція була більш виражена у мишей C57Bl/6. На 3 добу після інфікування у мишей обох ліній було відмічено розвиток дистрофічних змін в печінці, вираженість яких знижувалася на 21 28 добу експерименту. На 7–28 добу після інфікування у мишей лінії C57Bl/6 в печінці виявлялися макрофагально епітеліоїдноклітинні гранулеми. Незалежно від імуногенотипу мишей, зараження A. hydrophila 342 2 приводило до розвитку акцидентальної інволюції тимуса і гіперплазії В і Т зон селезінки, більш вираженим і тривалим у мишей лінії C57Bl/6.