Металлотионеин: биологические функции. 3. Практическое применение металлотионеина и его диагностическое значение

Аналіз літератури по діагностичному застосуванню металлотіонеїну (МТн) дозволяє стверджувати, що підвищений вміст МТн в крові не дає можливості діагностувати отруєння або микроэлементоз (оскільки індукція синтезу МТн окрім важких металів викликається багатьма стресорними діями) без знання концентрац...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України
Дата:2010
Автор: Пыхтеева, Е.Г.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2010
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/23144
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Металлотионеин: биологические функции. 3. Практическое применение металлотионеина и его диагностическое значение / Е.Г. Пыхтеева // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2010. — № 2. — С. 58-63. — Бібліогр.: 25 назв. — рос.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Аналіз літератури по діагностичному застосуванню металлотіонеїну (МТн) дозволяє стверджувати, що підвищений вміст МТн в крові не дає можливості діагностувати отруєння або микроэлементоз (оскільки індукція синтезу МТн окрім важких металів викликається багатьма стресорними діями) без знання концентрації металів в біосередовищах, але є достатньо інформативним додатковим тестом. Наявність Мтн в сечі людей в достатньо високих концентраціях (вище 0,5 міліграм/г креатиніну) свідчить про наявність ренальной дисфункції, разом із змістом b2 мікроглобулину, і може бути використана для ранньої діагностики металонефропатій. Рівень МТн в сечі людей (при концентрації вище 1 мг/г креатиніну) корелює з рівнем кадмію в крові і сечі, а також з рівнем кадмію в печінці і нирках, визначеному in vivo нейтронно активаційним методом. Питання практичного застосування Мтн, синтезованого методами генної інженерії, активно обговорюються, але поки не мають під собою серйозної наукової платформи. Ці аспекти потребують додаткових досліджень.