Изменения в элементном составе волос при производственном контакте с токсичными металлами

Проведено дослідження елементного складу волосся 263 працівників ОАО «Химпром» і зіставлення результатів з дією несприятливих виробничих чинників, а також віком і стажем обстежених. Показано, що волосся достовірно відображає підвищене професійне навантаження свинцем, нікелем, марганцем, хромом, бери...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України
Дата:2010
Автори: Грабеклис, А.Р., Нечипоренко, С.П., Лакарова, Е.В., Скальный, А.В.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Фізико-хімічний інститут ім. О.В. Богатського НАН України 2010
Назва видання:Актуальні проблеми транспортної медицини
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/23240
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Изменения в элементном составе волос при производственном контакте с токсичными металлами / А.Р. Грабеклис, С.П. Нечипоренко, Е.В. Лакарова, А.В. Скальный // Актуальні проблеми транспортної медицини. — 2010. — № 4. — С. 124-131. — Бібліогр.: 10 назв. — рос.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проведено дослідження елементного складу волосся 263 працівників ОАО «Химпром» і зіставлення результатів з дією несприятливих виробничих чинників, а також віком і стажем обстежених. Показано, що волосся достовірно відображає підвищене професійне навантаження свинцем, нікелем, марганцем, хромом, берилієм і їх з’єднаннями, які є шкідливим чинником виробництва на ВАТ “Химпром”, а також наявність зв’язку між вікомі елементним складом волосся тих, що працюють. Стаж роботи не робив безпосереднього впливу на вміст окремих хімічних елементів у волоссі обстежуваних. Таким чином, використання волосся як біосубстрат для неінвазивного скрин інгу і моніторингу носійства хімічних елементів у працівників шкідливих виробництв представляється адекватним і доцільним.