Внутрішнє переконання судді як елемент принципу вільної оцінки доказів

В даній статті на основі історичного аналізу в сфері кримінально-процесуального доказування визначено існування двох систем оцінки доказів – формальної і на основі внутрішнього переконання судді (вільна оцінка доказів), вказано на недоліки та переваги кожної з них та в результаті зроблено висновок п...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Дроздович, Н.Л.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України 2010
Назва видання:Часопис Київського університету права
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/23307
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Внутрішнє переконання судді як елемент принципу вільної оцінки доказів / Н.Л. Дроздович // Часопис Київського університету права. — 2010. — № 1. — С. 250-258. — Бібліогр.: 17 назв. — укр.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:В даній статті на основі історичного аналізу в сфері кримінально-процесуального доказування визначено існування двох систем оцінки доказів – формальної і на основі внутрішнього переконання судді (вільна оцінка доказів), вказано на недоліки та переваги кожної з них та в результаті зроблено висновок про те, що за умови вільної оцінки доказів можливо досягнути більш високого рівня ефективності правосуддя. Вказується, що не останню роль у забезпеченні якості судових рішень відіграє внутрішнє переконання судді, однак воно як елемент принципу вільної оцінки доказів не має належного наукового вивчення. Автор досліджує історичний шлях наукового та законодавчого визначення «внутрішнє переконання судді», формує власну дефініцію, акумулюючи його змістовні ознаки. Охарактеризовано структуру внутрішнього переконання судді, складовими якого є гносеологічні, психологічні, етичні та юридичні фактори, проаналізовано роль кожного з них в процесі формування внутрішнього суддівського переконання. Ключові слова: внутрішнє переконання судді, вільна оцінка доказів, система легальних доказів, змагальність, формальні докази, істина, фактичні обставини справи, розумова суб’єктивна діяльність, гносеологічні елементи, психологічні складові, правосвідомість, емоційно-вольовий компонент.