Субмикроскопическая морфология головного мозга при алкогольно-морфинной интоксикации в эксперименте

Проблема наркоманії й алкоголізму давно перетворилася з медичної в соціальну. Число осіб, що зловживають психоактивними речовинами, неухильно росте у всьому світі, зокрема в Україні. Поразка головного мозку при вживанні вказаних речовин є одним, що часто зустрічаються в судово-медичній практиці. Мет...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Дата:2010
Автор: Беловицкий, О. В.
Формат: Стаття
Мова:Russian
Опубліковано: Кримський науковий центр НАН України і МОН України 2010
Назва видання:Таврический медико-биологический вестник
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/25494
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Назва журналу:Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Цитувати:Субмикроскопическая морфология головного мозга при алкогольно-морфинной интоксикации в эксперименте / О. В. Беловицкий // Таврический медико-биологический вестник. — 2010. — Т. 13, № 1 (49). — С. 13-16. — Бібліогр.: 10 назв. — рос.

Репозитарії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:Проблема наркоманії й алкоголізму давно перетворилася з медичної в соціальну. Число осіб, що зловживають психоактивними речовинами, неухильно росте у всьому світі, зокрема в Україні. Поразка головного мозку при вживанні вказаних речовин є одним, що часто зустрічаються в судово-медичній практиці. Метою дослідження було виявити ультраструктурні перетворення у головному мозку щурів при экпериментальній алкогольно-морфінній інтоксикації. Як експериментальний матеріал використовували головний мозок 12 статевозрілих щурів лінії «Вістар», масою 150-180 г. Комбіновану опіоідно-алкогольну інтоксикацію моделювали на 6 щурах, яким внутрішньочеревно вводився 1% розчин морфіну гідрохлориду чимраз збільшуване (від 5 мг/кг до 45 мг/кг) та 40 % розчин етанолу 7 г/ кг протягом одного місяця. Ультраструктурні зміни, що виявлено при алкогольно-морфінній інтоксикації – набряк, деформація нервових волокон по типу деструкції осьових циліндрів, руйнування нейролемми, деструктивні ураження органел гліальних клітин, – є доказом одного з ймовірного варіанту танатогенезу.