Розвиток фабрик програм в інформаційному світі

У 1975 р. академік Глушков запропонував концепцію конвеєрного способу виробництва ПП з готових програм. У статті проаналізовано розвиток цієї концепції на прикладі попередніх і сучасних фабрик програм; засвідчено появу двох основних понять виробництва: інтерфейс як стиковочний елемент із передачі і...

Повний опис

Збережено в:
Бібліографічні деталі
Видавець:Видавничий дім "Академперіодика" НАН України
Дата:2010
Автори: Андон, П., Лавріщева, К.
Формат: Стаття
Мова:Ukrainian
Опубліковано: Видавничий дім "Академперіодика" НАН України 2010
Назва видання:Вісник НАН України
Теми:
Онлайн доступ:http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/27635
Теги: Додати тег
Немає тегів, Будьте першим, хто поставить тег для цього запису!
Цитувати:Розвиток фабрик програм в інформаційному світі / П. Андон, К. Лавріщева // Вісн. НАН України. — 2010. — № 10. — С. 15-41. — Бібліогр.: 60 назв. — укр.

Репозиторії

Digital Library of Periodicals of National Academy of Sciences of Ukraine
Опис
Резюме:У 1975 р. академік Глушков запропонував концепцію конвеєрного способу виробництва ПП з готових програм. У статті проаналізовано розвиток цієї концепції на прикладі попередніх і сучасних фабрик програм; засвідчено появу двох основних понять виробництва: інтерфейс як стиковочний елемент із передачі і трансформації програм, що збираються, та інтегроване середовище збірки готових різнорідних програм із деяких МП. Упродовж останніх 35 років вони постійно вдосконалювались і стали базисом сучасної фабрики програм, наприклад, в інфраструктурі Європейського проекту Grid, призначеного для обчислювання наукових завдань. Автори оприлюднюють результати наукових досліджень Інституту програмних систем НАН України, дають визначення фабрики програм за збіркою ПП із різнорідних і різноплатформених програм з використанням людських, технологічних та інструментальних ресурсів. Інститут планує упроваджувати ці результати в систему Grid і в інститутах НАН України. В межах системи будуть розроблені нові засоби інтерфейсу різнорідних програм із перетворення стандартних ISO/IEC 11404–2007 типів даних до тих, що є в багатьох мовах програмування, процедури генерації яких збагатять майбутні гетерогенні середовища сучасними засобами збірки програм.